Wpis z mikrobloga

Czy czulibyście się źle gdyby wasz dobry znajomy został wyrzucony z waszego powodu? Pytanie retoryczne bo pewnie większość z was miałaby wyrzuty sumienia tak jak i ja mam teraz.

Zepsułem pewną maszynę w pracy, wrzuciłem tam coś czego nie powinienem w sumie dla jaj ale maszyna stanęła i trzeba było wezwać ekipę naprawczą której naprawienie jej zajmie jakiś tydzień czasu co dla zakładu który pracuje 24/7 jest ogromną stratą.
Szczęście takie że działo się to za kamerami dlatego mój kumpel który tam dłużej pracuje postanowił wziąć winę na siebie nim ja cokolwiek powiedziałem. Nie powiem, byłem cały blady ze strachu i on to chyba zauważył dlatego postanowił mi pomóc. Kierownik nie zastanawiając się powiedział do niego że jest zwolniony i że na dniach dostanie wypowiedzenie dyscyplinarne. Na nic się zdały błagania że to był przypadek.

Chyba nawet on się tego nie spodziewał bo też to przeżył widać było po nim choć już nie było odwrotu. Zrobił dobry uczynek w zamian za zwolnienie z pracy.
Jak mu to mogę wynagrodzić? Chciałem postawić mu flache w ramach rekompensaty ale jak napisałem żeby wyjść na miasto nic nie odpisał dlatego do was pisze bo nie wiem co robić a jest mi z tym źle.

#pytanie #praca #pracbaza #rozkminy
  • 126
  • Odpowiedz
@korporacion: #!$%@?łeś nie swój, pewnie drogi sprzęt w robocie "w sumie dla jaj", nie przyznałeś się do winy, a koledze który dostał za Ciebie dyscyplinarkę chcesz postawić flachę. Dorosłość jak #!$%@? ()
  • Odpowiedz
  • 1185
@korporacion pójść do szefa i wyjaśnić sytuację. Najwyżej zwolni was obu. Ciebie prawidłowo bo "dla jaj" pasujesz sprzęt, a kolega chociaż nie dostanie dyscyplinarki i znajdzie sobie pracę n jaka zasługuje
  • Odpowiedz
psujesz sprzęt z premedytacją


@kt13: to nie tak. Nikt z nas się raczej nie spodziewał że tego nie wytrzyma. Wyszło jak wyszło i tyle, nie będę się usprawiedliwiał bo gdyby nie ja to maszyna by dalej chodziła co nie zmienia faktu że nie zrobiłem tego celowo
  • Odpowiedz
jakby mi ktos za takie cos flache zaproponowal, to bym sie zgodzil, zaprosil goscia i jakby przyszedl to bym mu ta flache #!$%@? na bani xD

Masz ty rigczu chociaz odrobine?

Bierz to #!$%@? na klate, idz sie przyznaj.


@DellConagher: a i jest jeszcze taka kwestia że ja się nie prosiłem o to. Sam chciał mi dupę ratować to ma.
  • Odpowiedz
łatwo powiedzieć. Nie widzi mi się dyscyplinarka choć rozumiem że on też nie będzie miał z nią lekko.


@korpracion: Jesteś niedojrzałym, niepoważnym dzbanem, który boi się odpowiadać za swoje czyny i jeszcze obarcza innych odpowiedzialnością za swoją głupotę. Nie dziwię się że po takiej akcji twój znajomy właśnie takie ma o tobie mniemanie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 70
@korporacion "nikt się nie spodziewał że maszyna się popsuje" po coś da kuźwa szkolenia BHP i instrukcje użytkowania. W laboratorium jak sobie zmieszam coś ze sobą dla jaj to przecież też mogę nie wiedzieć że to wybuchnie?
Wrzuciłeś tam rzecz której nie powinieneś więc tak, zrobiłeś to celowo. Ja gdybym zrobiła reakcje wybuchowa bo nie sprawdziła bym w tablicy jaki typ reakcji daje zmieszanie dwóch substancji to też nie mogłabym się wytłumaczyć
  • Odpowiedz
@DellConagher: a i jest jeszcze taka kwestia że ja się nie prosiłem o to. Sam chciał mi dupę ratować to ma.


Kwintesencja buractwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że nikt w życiu już Ci nie spróbuje dupy ratować.

chce, ale nie za swoją cenę dlatego pytam co robić


@korporacion: Gościu myślał, że dym się rozejdzie, więc stwierdził, że weźmie to na klatę. Szambo #!$%@?ło, więc
  • Odpowiedz
nikt się nie spodziewał że maszyna się popsuje" po coś da kuźwa szkolenia BHP i instrukcje użytkowania. W laboratorium jak sobie zmieszam coś ze sobą dla jaj to przecież też mogę nie wiedzieć że to wybuchnie?


@kt13: to jest taka niszczarka i tam różne rzeczy ludzie wrzucają sprawdzić czy rozwali. Ja tam wrzuciłem młotek i stanęło
  • Odpowiedz
@korporacion jeśli to nie bait to idź się przyznać. Wykaz się odrobiną empatii, kiedyś może Cię spotkać podobna sytuacja i warto mieć wówczas mieć czyste sumienie. Takie rzeczy dobrze wpływają na całe społeczeństwo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@korporacion: to jest jedna z tych sytuacji, gdzie nie ma zbytnio wyjscia.

Wspolczuje swoja droga, bo to takie teraz zycie z nozem na jajach, ale uwierz mi ze wyrzuty sumienia Cie dojada predzej niz ta dyscyplinarka. Chyba ze jestes totalnym #!$%@?, to nawet mi Ciebie nie zal.
  • Odpowiedz