Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy. Kupiłem terminal HP T5740. Chcę zainstalować na nim Freenas. Już wiem, że najnowsza wersja nie pójdzie, bo jest na procesor x64. Ostatnia wersja x86 to 9.2.1.9. Znalazłem takie archiwalne wersje klik. Plik .usb jest nie bootowalny, a po uruchomieniu pliku .xz (wypakowaniu i wgraniu na pendrive) ostatecznie kończy się na takim ekranie jak zdjęcie. Jak to zainstalować? To jest jakaś nieinstalacyjna wersja czy co?
#freenas #linux
JachuJach - Potrzebuję pomocy. Kupiłem terminal HP T5740. Chcę zainstalować na nim Fr...

źródło: comment_2s3BTXAyMdTNsmPNLy1egUhi8cUJ9YMr.jpg

Pobierz
  • 10
@robekk1978 co to jest dd? Po wypakowaniu plik .img wrzuciłem za pomocą win32 disk imager. Wszystko poszło gładko. Przy uruchomieniu terminala też wszystko wydaje się ok. A później to co na ekranie.
@#!$%@?: Przygotuj obraz przy użyciu unetbootin.
Nie jest to wspierany program, ale za to bardzo doceniony.
Zaś jeżeli to nie pomoże to dysk z którego ma działać ten system podłącz do komputera i zamontuj go w QEMU z którego dokonasz instalacji (to spartańskie rozwiązanie nigdy mnie nie zawiodło).
Systemy z rodziny BSD i na bazie Debiana czy RHELa nie miały problemów z całkowitą zmianą hardware.
@robekk1978: Dobra, teraz na seio doradziłem koledze.
@#!$%@?: Najpierw spróbuj z aktualną wersją a jak się nie uda to próbuj w ten sposób okiełznać starszą wersję 32bitową.
Na bank musi to zadziałać bo wersję 32bitową stawiałem w ten sposób na serwerze z Pentium3 który nie bootował z pendrivea a nie łykał innej stacji CD niż z IBMa XD