Wpis z mikrobloga

Audi A4 B8 (2015) vs Hyundai Tucson II (2016)

Mirki, spodziewamy się dziecka i chcemy kupić trochę większe, bezpieczniejsze auto.

Budżet: 60 - max 70 tys. zł
Silnik: benzyna. Żona dojeżdża do pracy autem 3 km i 2 razy w miesiącu jeździmy 100-200 km do rodziców. Czasami jakiś dalszy wyjazd.

Obecnie jeździmy Toyotą Yaris i ciężko byłoby tam zmieścić wózek dziecięcy. Audi też nie ma bardzo pojemnego bagażnika, ale na forach pisali, że wózek się mieści. Oczywiście pojemność bagażnika to tylko jeden z wielu elementów, który bierzemy pod uwagę

Całościowo, które auto bardziej polecacie i dlaczego? Chciałbym poznać Wasze opinie.

#motoryzacja #samochody #audi #hyundai
Beckham - Audi A4 B8 (2015) vs Hyundai Tucson II (2016)

Mirki, spodziewamy się dzi...

źródło: comment_P3qwZXmHFc1iKCnbnzIFv40qZSVHO9T9.jpg

Pobierz

Które auto jest lepsze?

  • Audi A4 B8 (2015) 46.3% (245)
  • Hyundai Tucson II (2016) 53.7% (284)

Oddanych głosów: 529

  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Beckham: w 2016 myślałem o Tucsonie z salonu ale w trakcie jazdy próbnej czar prysł. O ile samochód może się podobać tak właściwości jezdne były słabe, nie porównując już do A4. Rozważ wersję kombi. Najważniejsze abyś czuł się dobrze w samochodzie, przejedź się przynajmniej pol godziny takim modelem przed zakupem. Możesz spróbować umówić się na jazdę próbną Tucsonem w salonie aby mieć też porównanie na ile dana sztuka jest zużyta.
@Beckham to ja Cię zaskoczę - przejedź się Hyundaiem... Elantrą. Prowadzi się IMO lepiej, niż Tucson, bagażnik ma wystarczający na rodzinę 2 + 2, a do tego za 60-70 k kupisz nowy w wersji Comfort - w tym roku poszedł lifting i starsza buda mocno potaniała. Koszty utrzymania to ułamek cen audi, silnik w miarę oszczędny, bez turbo i bajerów, a w środku miejsca sporo.
@Beckham: Hyundai Tucson to straszny syf miałem przez miesiąc jako zastępczy, czułem się trochę jak w Polonezie xD Audi bierzesz pod uwagę Avanta ? Nie jestem fanem Audi ale w tej parze nie ma się w ogóle sensu zastanawiać, przede wszystkim jakość wykonania i to jak samochód jeździ, a także wartość odsprzedaży, wszystko jest mocno na korzyść Audi. Hyundaie to samochody przy których produkcji jest jedno kryterium - ma być jak
@Beckham: Szykuj się, że dziecko będzie Cię dużo kosztować. Nie wydawaj w tym momencie na auto więcej niż faktycznie potrzebujesz. Przesiadka z yarisa na cokolwiek i tak będzie gigantycznym skokiem w komforcie i bezpieczeństwie. Ja Ci powiem, że idealne auto do dzieci, to z przesuwanymi tylnymi drzwiami. Bo jak zaparkujesz na ciasnym parkingu, to masz maksymalny dostęp bez ograniczeń, aby dziecko obsłyżyć - forlik przypiąć itd.
Najgorsze są auta z długimi
Jeśli a4 to bierz avanta, mam b8 w sedanie i fakt, wózek w wejdzie, ale jak na rodzinne auto to będzie Ci wiecznie brakować bagażnika. Natomiast sam szukam teraz jakiegoś Suva i po jeździe próbnej nowym tucsonem został kompletnie skreślony - ładny tylko z zewnątrz, środek I właściwości jezdne slabiutko.
@Beckham: ja objechałem z dwójką dzieci w focusie MK2 kombi i było optymalnie i do jazdy i do parkowania. Wózek mi się mieścił bez rozbierania ale miałem porządną emmaljunge (najlepszy wózek dziecięcy ever). Teraz mam audi w sedanie i o bagażniku możesz zapomnieć, tzn jest nawet duży ale jak to w sedanie mały otwór załadunkowy. Każde kombi z płaską podłoga będzie fajne a co do suva to wysoko trzeba wkładać graty