Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Serio was tak rodzice potraktowali? Nie znam nikogo kto był wyrzucony z domu po osiągnięciu pełnoletności

@kfiatheck: pytanie który normalny młody człowiek chce mieszkać że starymi po osiągnięciu pełnoletności lub w krótkim czasie od jego osiągnięcia xd najlepiej uciekać jak tylko znajdziesz pracę
@kfiatheck @Mescuda: od moich rodzicow nie dostalem nic poza autem, najgorszym autem zuzytym przez starego, zadnej kasy na studia nic, kazali mi sie wynosic caly czas po 18, zamieszkalem u dziewczyny, kiedy mialem wypadek samochodowy i chcialem zmienic dziewczyne bo zwizek był piekłem i chcialem zamieszkać u nich na chwile majac juz tam prace wyrzucili mnie z domu i pobili. nie rozmawiamy iles lat, to nie jest tak ze to patologia,
@Mescuda: czytałem ostatnio jakiś artykuł naukowy, który głosił że wyrzucenie wcześniej z domu rodzinnego dziecka, pomaga mu w kształtowaniu się jako osoby dorosłem i samodzielnej. I coś w tym musi być patrząc na obecny świat, gdzie sporo osób mieszka do późnych lat z rodzicami. Mamy pokolenie osób, które nie potrafią podjąć samodzielnej decyzji, nie potrafią uprać sobie ciuchów, ani ich wyprasować, nie mówiąc już o tym, że przerasta ich posprzątanie mieszkania
@Mescuda: No chyba nie bardzo.
W stanach z tego co słyszałem bardzo popularne było, że dziecko jak się nie wyprowadzi wchodząc w dorosłość to ma rodzicom się dopłacać do czynszu. Tam się starają wypychać z gniazda.
W Polsce jakoś tego za bardzo nie zauważyłem, jestem z miasta wojewódzkiego i większa część znajomych na studiach mieszkała jeszcze z rodzicami bo uznali, że co z tego, że samodzielność, nie będą się dopłacać do
@dziki_bulbazaur gówno prawda. W niektórych kulturach młodzi mieszkają z rodzicami do końca życia, a nawet w Polsce tak to działało (i czasem wciąż działa) na wsiach. Wieki temu to całkowita norma była na dodatek że wszystkie pokolenia żyły razem przez kilka generacji. I nagle teraz się ma okazać, że jak pełnoletnia osoba nie wyprowadza się od rodziców przy pierwszej okazji to staje się roszczeniowy i nie samodzielny...
@kfiatheck: Nie ale większość się sama wyprowadza z domu co i rodzicom i dziecku jest na rękę zważywszy na to że jednak dużo w Polsce ludzi mieszka w blokach (w porównaniu do USA). Mam nadzieję że pomogłem w zrozumieniu.
@kfiatheck: mam znajomego z czasów dzieciństwa i jak tylko osiągnął 18 lat i wpadł z dziewczyną to starzy go wywalili z domu. Chłopak z dnia na dzień stał się bezdomny i tułał się po różnych miejscach aż w koncu laska uprosiła rodziców żeby go przygarneli i tak pomieszkiwal u starych swojej dziewczyny z którą mieli mieć dzieciaka. To dopiero tragedia i wstyd. Skończyło się na tym że i oni chłopaka wykopali,