Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 590
Mireczki, potrzebuje porady.
Byłem przez ponad 2 tygodnie na chorobowym, zastrzyki, kroplówki, objawy pominę bo pora śniadaniowa, no zdarza się.
Wczoraj dostałem telefon od szefa, z pretensjami i wjechaniem na mnie, że chyba mnie #!$%@?ło, od 10 lat prowadzi firmę i nikt nie był na chorobowym, jak ktoś chorował to pracował albo brał urlop, 10 minut #!$%@? bez mojego odzywania się, leżałem sobie wtedy i chłonąłem kolejną dawkę kroplówki - nie miałem siły się kłócić.

Powiedział że rozliczymy się w poniedziałek.

Wydrukowałem sobie wypowiedzenie, bo nie dam się obrażać januszowi. Podejrzewam też że nie dostanę za ten miesiąc wyplaty. Jak to rozegrać żeby na tym nie stracić?

Mam jakie wypowiedzenie dać? Z normalnym 2 tygodniowym okresem czy bez okresu wypowiedzenia?
Co jak dostanę dyscyplinarke?

Nie chcę być #!$%@? wobec kogokolwiek, ale nie chce też dać się oszukać.

#prawo #prawopracy #pracbaza
  • 152
via Wykop Mobilny (Android)
  • 144
@Koliat: Umowa o pracę

@Nowa-ja: no wiesz, Januszex, nikt nigdy nie chorował a najlepszy pracownik to Stasiek, który pracuje od początku, nie bierze urlopów, nie choruje i nigdy nie był po podwyżkę

@BillyGugu: 9 miesięcy, #!$%@? było od początku, jestem jedynym facetem w biurowej pracy, kobitki to hehe, zostaw to Żaneta, Kornixpl zrobi, przecież on w kąkuter klika to zrobi to w chwilę.

@kris03: dziwię się że tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 91
@ZmiksowanaFretka: nie w każdym miejscu w Polsce jest praca. W mojej okolicy same Janusze i to jak wybór palca który sobie obetniesz. Żona na przykład miała straszne problemy ze znalezieniem pracy bo choruje na epilepsję, tutaj to oznacza trąd.

@Tomtomprom: pracę już mam ogarnięta, kwestia domknięcia tego tutaj.

Najgorsze jest to że jakbym nie miał pracy w zanadrzu to sąd tutaj by mnie dobił, nikt by mnie nie zatrudnił w
@KornixPL: Jak masz nagraną inną robotę to przygotuj dwie wersje wypowiedzenia. Jedną za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym i drugą z okresem wypowiedzenia zgodnym z Twoją umową. Jak będzie chciał Ci wlepić dyscyplinarkę to grozisz pipem, tak samo jak nie będzie chciał wypłacić Twojej pensji. Skoro tak się zachowuje to na bank ma różne inne grzeszki, których ujawnienia się obawia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@PanRejent: jak wszyscy tutaj, podwójna księgowość, lewe umowy itp. Chyba jako jedyny żarłem się z dwa tygodnie że nie będę pracował z umową na najniższa krajowa bo jak tak to mogą szukać kogoś innego "hehe wiesz jaka tu jest średnia ma umowach w okolicy"...
Ok, mam dwie. Jak to zrobić? Dać najpierw bez okresu wypowiedzenia czy ta z normalnym?

@andale: Kasa średnia, ale tu nie mam zbyt wielu alternatyw. Z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@ZmiksowanaFretka: chce dać wypowiedzenie, bo znalazłem inną pracę i nie chce sytuacji żeby ktoś miał problem i pretensje o to że zachorowałem.

@lossiemkos89: to się fajnie ocenia z zewnątrz. Jak mieszkasz w małej społeczności gdzie każdy się z każdym zna to postaw się jednemu pracodawcy, idź z nim do sądu, naslij kontrolę to pracy nikt Ci nie da. Znam dwa takie przypadki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 299
@KornixPL: Rozbraja mnie jak w dzisiejszych czasach ludzie są nieogarnięci życiowo. Ja rozumiem że nie trzeba znać kodeksu pracy na pamięć i nie każdy musi z głowy cytować paragrafy ale podstawowe rzeczy trzeba wiedzieć a nie pytać na forum że śmiesznym obrazkami.
Za zwolnienie Janusz nic ci nie może zrobić, jedynie ZUS jak wezwie cię na komisję, ale to się raczej nie zdarzy jeśli nie siedzisz na zwolnieniu kilka miesięcy.
Jeśli