Wpis z mikrobloga

#samoloty #lotnictwo #akrobacjelotnicze #lotnictwoakrobacyjne
Hej, mam takie pytanko, bo dyskutujemy z rodziną nad tym czy takie akrobacje są dozwolone nad centrum miasta(raptem 25k mieszkańców, ale to wciąż dużo domków jednorodzinnych i bloków), to jakiś festyn, czy inny festiwal, scena w centrum miasta i nad głowami taki show jak na filmiku( to z innej imprezy, bo nie nagrywałem, ale praktycznie te same akrobacje i podobny dwupłatowiec).
Nie odbieżcie tego jako czepialstwo, zwykła ciekawość, słyszałem jak sąsiedzi i ludzie na ulicy szeptali czy to dozwolone, klika osób się wystraszyło( kilka lat temu mieliśmy piknik lotniczy na lądowisku za miastem, w lesie, tam też występował taki pan, znany lotnik. Tam reakcje były inne, sam zachwyt, wszyscy chcieli zrobić sobie z nim zdjęcie, odważniejsi płacili by się przelecieć, na chwilę stal się lokalnym celebrytą, wszyscy o nim gadali, bo rzeczywiście przyćmił inne pokazy.

Tydzień później podczas akrobacji w innej miejscowości miał zawał i zginął w jeziorze, sporo ludzi od nas to pamięta, plus dziś pan lotnik robił dodatkową sztuczkę(której nigdy nie było w lesie na pikniku lotniczym):

Nie znam się na tym dokładnie, chyba robił coś z przepustnica/mieszanką, bo jak robił akrobację tę z początku filmiku, że niby traci kontrolę, kręci się jak lecąc w kierunku ziemi, to przykręcał silnik tak, że nie było go słychać(jakby silnik zgasł), i dopiero jak był bardzo nisko włączał silni na obroty i wychodził na prostą, fajnie to wyglądało, ale jako ze było to nad tłumem ludzi, blokami, szpitalem Biedronka i innymi marketami zapełnionymi samochodami, to wiele osób które wychodziły ze sklepu, z domu, ogólnie nie wiedziało że jest pokaz było w szoku najpierw słysząc wycie silnika, a potem widząc spadający w ciszy, w ich kierunku, samolot.
Nie mam nagrania, nie chce robić nikomu problemów, tak jak pisałem, zwykła dyskusja przy grillu.
Pozdrawiam
RabarbarDwurolexowy - #samoloty #lotnictwo #akrobacjelotnicze #lotnictwoakrobacyjne 
...
  • 9
  • Odpowiedz