Wpis z mikrobloga

To jest jakiś dramat. Konferencja informatyczna na temat PHP w Niemczech w Kolonii (bodajże największa w Europie) została odwołana bo prelegentami na niej są sami biali mężczyźni. A teraz najlepsza część - na 250 zgłoszeń było tylko 1 od kobiety. I ta kobieta zgłaszała się z tym samym tematem co rok wcześniej więc nie została przyjęta.

The reason given was that only one woman submitted a proposal from over 250 submissions.

https://2019.phpce.eu/pl/

Co najlepsze konferencja nie zostanie więcej zorganizowana.
#programista15k #logikarozowychpaskow #bekazlewactwa
  • 123
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan:
Nie znasz się to nie kręć gównoburzy. Zawalił organizator - Pan Grzesista, który najwidoczniej żyje tylko z tych phpowych konferencji bo później podnosi hejt taki jak w tym przypadku i zrzuca problemy ze sprzedażą biletów na brak "diversity". To już 2 jego konfa w tym roku która mu klapła, ostatnia w Pradze była taka sobie, ludzie pamiętają. No ale już z trzecią kombinuje - w Szczyrku, może tym razem wypali!
  • Odpowiedz
Polecam Twittera tej pani


@ZebysSieSpytal: to jest mega przykre, bo ta pani wydaje się naprawdę mieć pojęcie o tym, co robi zawodowo, więc profil serwuje niezły dysonans poznawczy.
  • Odpowiedz
Organizatorzy podobno sami szukali chętnych kobiet, ale żadnych nie było.


@ZebysSieSpytal: według tego posta (który jest podany na stronie konferencji jako jeden z 3 który przyczynił się do odwołania) nie do końca tak było

I am not comfortable with that, but in the interest of finding solutions rather than problems I reached out to a number of other double-selected speakers and on behalf of three of us (...) messaged the organizers,
  • Odpowiedz
Musisz być forgiving bo kobiety to małe dzieci z małym umysłem, hehehe. Śmieszność. Kobiety chcą być równe, ale nie są, więc trzeba im wybaczać także niskie IQ i nazywac to równością. #!$%@?. A jak głupi jest mężczyzna to jemu się nie wybacza, tylko jego własna wina, że się głupim urodził i nikt nad nim płakać nie będzie. Jeszcze mu się w ryj powie, że jest idiotą. A wobec kobiet ciamkanie i przez
  • Odpowiedz
  • 61
@Darth_Gohan ty serio wierzysz, że ktoś odwołałby konferencje na której zarabia gruby hajs, bo jakaś babka na Twitterze coś tam o braku zróżnicowania nawija? Nie uważasz, że to jest dla niego wygodna wymówka?
  • Odpowiedz
@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: Mnie nie pytaj. Ja zwyczajnie nie widzę najmniejszego sensu w odwoływaniu konferencji, bo nie ma na niej kobiet. Po co? Jedyny scenariusz jaki jestem sobie w stanie wyobrazić to, że prelegenci dali mu ultimatum, że nie wystąpią jeśli nie znajdzie kobiet, a on nie był w stanie tego zrobić. Ale takich głosów nie słychać. Natomiast znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że wejściówki się dobrze nie sprzedawały, konferencja mogła przynieść straty,
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Mężczyzna ma większy mózg od kobiety i znacznie bardziej predysponowany do zagadnień technicznych. Dlatego statystycznie jest dużo lepszym informatykiem i programistą.

Normalnie się o tym nie mówi - bo i po co? Tak samo, jak nie mówi się o tym, że np. kobieta ma większe predyspozycje od mężczyzny do rodzenia dzieci. To nie znaczy że jedna płeć jest "ogólnie lepsza" czy gorsza od drugiej.

Problem zaczyna się, kiedy pojawia się
  • Odpowiedz
No ale już z trzecią kombinuje - w Szczyrku


@Werian89: phpcon to wskrzeszenie konferencji, która już była, zarówno w Szczyrku jaki w Rawie Mazowieckiej. Potem połączyła się z czeską i niemiecką i postało PHPCE, która miała kiepski poziom i jak widać upadła, jak PHPExpo tego samego organizatora. Za niecałe 2 tygodnie jest PHPers Summit w Poznaniu i z tego co wiem, bez problemu znaleźli prelegentki.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Tych idiotów z twittera powinno się pokazywać jako przykład tego, jak bardzo #!$%@? są progresywni lewicowcy ;v Ludzie niby wykształceni, często nieźli w tym co robią, ale w sprawach światopoglądowych
- radykalne oszołomstwo i rozumowanie na poziomie sześciolatków.

To ja już wole starych, cynicznych komuchów z sld ;d
  • Odpowiedz