Wpis z mikrobloga

#mireczki spod tagu #prawo co sądzicie o takiej sytuacji?

tl;dr:


W mieszkaniu gdzie mieszka moja mama lvl 78, mam zarejestrowaną firmę, a na nią usługi #upc , a sam mieszkam gdzie indziej. Mama do mnie dzwoni i mówi, że dwa razy dzwoniono na domowy telefon (upc) i proponowano jej zmianę usług ale im powiedziałam, że ciebie nie ma. Powiedziałem mamie, by im przekazała mój numer telefonu (który zresztą mają w systemie, bo do tej pory zawsze dzwonili do mnie w sprawie nowych umów). Na drugi dzień przychodzi email z informacją aktywowaniu nowych usług zgodnie z nową umową, szybkie łącze, chmury, #!$%@? muje z których moja mama nigdy nie skorzysta, bo neta używa do szukania haseł do krzyżówek.
Jednym słowem UPC podpisało ze mną umowę rozmawiając z moja mamą, która o niczym nie wie.

Ktoś? Coś?

#afera #upc #oszukujo
  • 13
@Korba112: Zgłaszasz sprawę, przedłużenie umowy musi zostać zweryfikowane, pesel, dowód itp.
Jak koleś od tak sobie to zrobił (bo w sumie ma możliwość) to zgłaszasz najpierw do nich, jak nic nie zrobią to sąd.

Pracowałem w PLUS i też mogłem robić umowę każdemu, a jednak robiło się tym, z którymi się zgodzili.
Zawsze to samo: imie, nazwisko, pesel, nr dowodu, imie matki, jaką usługę ma teraz/ jaką cenę opłaca.
I jak
Tym sposobem mam 80% tańszy abonament za internet w stosunku do detalicznej oferty.


@muse: ja na prawde jestem pelen podziwu. Dawno nie czytalem tekstu z ktorego ciezko wyczytac jakakolwiek inna informacje niz przechwalanie sie :)
Uuuu, chciałeś wykpić swoim pseudoironicznym tonem, a zostałeś ustawiony jak dziwka z roksy. Musiało zaboleć.


@muse: xD i znowu to samo hehe. Serio wielki szacun.
@Korba112: Miałam na firmowym UPC w zeszłym roku podobną sytuację. Zaczęły przychodzić fv za usługi, których nie zamawialiśmy. Złożyliśmy reklamacje na usługi i poprosiliśmy o udostępnienie nagrania rozmowy wg której te usługi zostały zamówione, bo oczywiście stwierdzili, że zamówiliśmy je telefonicznie. Po miesiącu od złożenia reklamacji przyszło pismo z informacją, że plik z rozmowy jest uszkodzony i nie mogą go udostępnić, po czym wyslali korekty faktur i zwrócili kasę za niezamówione