Wpis z mikrobloga

Kurłaaaaaaaaaaaaaaaaa #januszebiznesu tacy jak mój były pracodawca powinni być #!$%@? prądem.
Czynności kontrolne #pip powinny zakonczyć się 16 sierpnia. Niestety tak sie nie stało (°°
W poniedziałek zadzwoniłem do PIP dowiedzieć się dlaczego jeszcze nie dostałem żadnego pisma z podsumowaniem, w związku z tym otrzymałem numer bezpośredni do inspektora zajmującego się moją sprawą, i dość długo porozmawiałem o tej sytuacji. Oto czego się dowiedziałem:
*kontrola przedłuży się do ok połowy września
*pracodawca uniemożliwia weryfikację większości zarzutów, np twierdzi że nie prowadzi ewidencji czasu pracy pracowników itp (poinformowałem, pip na którym laptopie znajduje się ta lista)
*pracodawca nie odbiera pism z PIP
*pracodawca twierdzi że nigdy nie podpisywałem żadnego protokołu xD
*pracodawca nie jest w stanie dostarczyć żadnej z moich umów o pracę
*pracodawca zwleka i dostarcza niepełne dokumenty o które inspektor prosi
*pracodawca nie potrafi jednoznacznie stwierdzić czy płacił mi diety czy nie
*pracodawca nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego data na świadectwie pracy to 30 kwietnia, a data wysłania świadectwa do mnie to koniec maja.
*pracodawca nie potrafi jednoznacznie stwierdzić czy w 2018 roku miałem urlop czy został wypłacony mi ekwiwalet
*pracodawca nie jest w stanie wyjaśnić trzech 1-2 miesięcznych przerw w mojej umowie
*pracodawca nie jest w stanie udowodnić że cokolwiek mi płacił ( )
*takich punktów można wymieniać jeszcze kilkanaście...

Niestety sprawa zapewne skończy się w sądzie.
  • 7
@yazir: Opie, korzystaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

*pracodawca nie potrafi jednoznacznie stwierdzić czy płacił mi diety czy nie


Cyk, pozew o dietę - skoro nie ma dowodów, że wypłacił to zapłaci jeszcze raz

pracodawca nie potrafi jednoznacznie stwierdzić czy w 2018 roku miałem urlop czy został wypłacony mi ekwiwalet


Cyk, drugi pozew o ekwiwalent

pracodawca nie jest w stanie udowodnić że cokolwiek mi płacił


Cyk, trzeci pozew,
@Sabr: Czekam tylko na papiery z PIP i ich sugestie. A mam w rękawie jeszcze kilka zdjęć, notatek, nagrań których nie dostarczyłem do PIP bo uznali że ich nie potrzebują. Więc to będzie raczej na zasadzie:
Jak jestem wstanie udowodnić pracę przez 3msc w Goleniowie. A tu jeb, 30GB pokatalogowanych zdjęć z budowy których nie był bym w stanie zrobić jeśli bym tam nie pracował.
A na jakiej podstawie twierdzę że
@yazir: Dostanie mandat, że go zaboli od PIP + w sądzie pracy przegra. Gościu jest idiotą, jak myśli, że z PIPem można się tak bawić. Janusza to tak zaboli, że następnym razem się zastanowi. (Myślę, że od samego PIP dostanie powyżej 15k mandatu)

*pracodawca uniemożliwia weryfikację większości zarzutów, np twierdzi że nie prowadzi ewidencji czasu pracy pracowników itp (poinformowałem, pip na którym laptopie znajduje się ta lista)

https://www.rp.pl/artykul/813384-Brak-ewidencji-czasu-pracy-szkodzi-pracodawcy.html

*pracodawca
@Tikyo: mandat z wykroczeń z kodeksu pracy zgodnie z kodeksem wykorczeniowym nie może przekroczyć 2000, w przypadku recydywy 5000. Jednorazowo taką grzywnę może orzec sąd pracy.
@sidriel: Jeśli dany czyn jest zagrożony karą przekraczającą maksymalną kwotę mandatu lub winny popełnienia wykroczenia odmówi przyjęcia mandatu, wówczas inspektor kieruje wniosek o ukaranie do sądu, który orzeka kary w granicach określonych przepisami (tj. w przypadku wykroczeń przewidzianych w kodeksie pracy do 30 000 zł).