Wpis z mikrobloga

Kurde bele, wziąłem się za instalację Kodi 18.3 na smart tv, ale se nie radzę z napisami. Spróbowałem wersji na PC, to samo.
Z góry mówię, że ostatnio korzystałem z Kodi chyba wersji 15 czy 16 i wszystko grało i pokazywało napisy "out of the box". Teraz wracam po latach i same problemy. Domyślnie widzę, że mogę zainstalować wtyczki do: napiprojekt, napisy24, opensubtitles (te przynajmniej kojarzę i przy szukaniu ręcznym w MPC napisy są).
- napiprojekt znajduje tylko w języku angielskim i nie ma żadnej konfiguracji
- napisy24 wypierdzielają błąd, w logu wychodzą jakieś exception pythona
Obie wtyczki w XML kierują na forum kodi, gdzie wątki kończą się w 2014/2016 roku tekstem "wtyczka już nie działa".
- opensubtitles wymaga loginu i hasła (?)

Serio, trzeba teraz wszędzie konta zakładać, czy są jakieś inne wtyczki/repozytoria, o których jeszcze nie wiem, a które mi ułatwią życie?
#kodi #kodiwpigulce #xbmc

  • 5
@kodiwpigulce_pl: jasny gwiny, byłem tutaj - ustawiłem na polskie, ale na górze - a tu na dole są osobne opcje do pobierania. Teraz działa. Dziękuję Ci dobry człowieku, bo bym się chyba zezgryzotał zaraz w tym błądzeniu w kołko po interfejsie! ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

To repo homika mi się gdzieś też przewinęło, ale myślałem, że to było do wersji 17 i w nowej
@kodiwpigulce_pl: sorry, nie sprecyzowałem - mam własny serwer plików w sieci lokalnej, zwykła Samba. Tylko obecnie do TV idzie po wifi 2.4GHz (wg speedtest w telefonie jest 34Mbps lekko). Myślę, czy sieć może być ograniczeniem, bo niby bitrate wg MPC dobija do 5000kb/s, czyli powinien wyrabiać. Ten film to jakiś MKV w FullHD, czyli też norma.

Ale jeśli twierdzisz, że sprzęt OK, to przystąpię do innych testów - spróbuje z pendriva,