Wpis z mikrobloga

a #acleague jest automatyczna czy manualna skrzynia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

*sprawdziłem w regulaminie, niestety nie ma żadnego tam zapisu.

Jeśli jest automat, to ile osób jeździ na manualu? Pytam, ponieważ zastanawiam się nad t150 a logitech g29....
  • 12
@jmuhha: Chodzi ci o automat co sam zmienia biegi? Czy sekwencja i zmiana łopatkami to dla ciebie automat czy manual?
Możesz jeździć jak ci wygodnie i na co ci pozwala sprzęt.
@jmuhha: Łopatki będą szybsze niż automat. I tak jak koledzy wyżej pisali czasami automat nie zredukuje dobrze do zakrętu, albo zmieni ci bieg na wyższy przed samym dohamowaniem, gdzie ty byś po prostu przytrzymał dłużej na danym biegu.
@jmuhha: Tak po pierwsze to co masz na myśli mówiąc automat/manual? W autach którymi obecnie jeździmy są skrzynie z automatycznym sprzęgłem - nie trzeba go wciskać przy zmianie biegu, ale sam operujesz łopatkami i sam decydujesz kiedy zmienić bieg góra/dół. Pedał sprzęgła może być przydatny przy ruszaniu z miejsca, albo nawracaniu po zaliczeniu spina.
@jmuhha: Okej bo generalnie trochę chyba mylisz automatyczną z sekwencyjną. Z tego co wiem panowie w ACL mają teraz serię na GTE a co za tym idzie samochody tam jeżdżące mają sekwencyjne skrzynie biegów wiec nie potrzebujesz sprzęgła jako takiego do zmiany biegów, same łopatki wystarczą. Samo sprzęgło przydaję się trochę podczas startów ale z autocluchem na spokojnie można jeździć i nie jest się wolniejszym. Jeżeli chodzi o T150 to sam
Jest w porządku - do jazdy na samym początku jak najbardziej. ffb działa, 1080 obrotu, muszę plastikowe pedały co roku wymieniać (oddaje na gwrancję, zdarzyło się już dwa razy) ale dostaję nową gwarę na kolejne dwa lata i bzikam. Sporo już przejechałem i jest przyjemnie