Wpis z mikrobloga

Przemysław Kik dołączył do grona patronów. Dziękuje za wsparcie. Nie udzielam się już na wykopie, bo portal zamienił się w ... sami widzicie co. Brunatne koszule polityczne opłacane za pieniądze państwowe, nastolatki i ich problemy, ludzie płacący patologii solidne pieniądze za upadlanie się jeszcze niżej, religijne fanatycy, a to wszystko gdy z wolna systemy polityczno - ekonomiczne słabną i świat wokół dosłownie i nie dosłownie płonie. Jednak był już takie okres w historii; zmiany klimatyczne, bezlitosne wojny religijne i czystki etniczne, chaos i wydawałoby się śmierć umysłu na rzecz instynktu i przemocy. Oczywiście mówię tutaj o XVII wieku.

A skoro jesteśmy przy religijnych fanatykach. Miałem nadzieję, że nie będę musiał podnosić tego tematu, ale żyłem w fałszywym przekonaniu, że ludzie takie rzeczy wiedzą. Następny dłuższy tekst o przerażającej Wojnie 30 letniej w XVII wieku i jej wpływie na rozwój nauki, "tolerancję" religijną, i przeobrażenie zarówno indywidualnych umysłów (Baruch Spinoza, Encyklopedyście, Linneusz itd. ) jak i europejskiego świata w kolosa na nadchodzące wieki przez skupienie się elit tylko na "obiektywnej rzeczywistości".

W kolejce również stoi Mirror's Edge Catalyst. Stawia mi opór długo ta oda dla tej gry, ale się starzeje i nie mam za bardzo żadnej motywacji. W skrócie o potędze epifanii, możliwości ludzkiego umysłu do postrzegania piękna, które ocala jednostkę we wrogim świecie, który wymaga poświęcenia sił życiowych oraz kilka innych oklepanych tematów jak prywatność czy wizję przyszłości a la Huxley a nie Orwell - schlebianie japisom i pozorna oryginalność służąca materializmowi.

Na koniec krótki opis obrazu, który wzruszył mnie mocno wczoraj. Pieter Brueghel "Powrót Stada", 1565. Przypomina mi moje dzieciństwo. Podczas jesiennego krajobrazu mężczyźni powracają do domu ze stadem krów. Zaganiający mężczyzna w skórzanym czepku pilnuje szlaku krów. Mężczyzna na koniu (wyraz "pysku") i inni za nim wznoszą odrobinę ramiona, aby ochronić się przed dmącym wichrem. Na drugim planie chłopi w sadzie kończą swój dzień, a na trzecim mamy ludzi połamanych kołem i wywieszonych na słupach. Brueghel często zostawia makabryczne momenty ze względu na wojnę Niderlandów z Hiszpanią, jednak biologiczny świat idzie dalej nie zważając na ludzkie konstrukty.

Nie wiem czy to wina wykopu czy czegoś innego, ale komentarze i powiadomienia do mnie mi się nie wyświetlają, więc nie widzę żadnych wiadomości.

#historia #ciekawostkihistoryczne #sztuka #malarstwo #myrmekochoria #starszezwoje
źródło: comment_2C11rHvRJNJrGDX1rgaj4JPs4IuGSRXo.jpg
  • 7
@CKNorek: Nie celuje już w polski Internet o ile kiedykolwiek celowałem w coś. W tym kraju takie rzeczy ludzi nie obchodzą, nigdzie nie otrzymam zatrudnienia w żadnej gazecie czy magazynie. Społeczeństwo podzielone przez elity na śmieszne strony, umysłu już zniewolone. Wypada zrozumieć, że ten świat odbiera Wam Was jeszcze nie "zaktualizowanych" i wyrządza gigantyczną krzywdę odbierając proces poznawania samego siebie, prezentując dorobek kulturalny pokoleń jako coś nieistotnego.

"Those who are able
@myrmekochoria: bosze znów narzekasz na wypok, a na Twitterze masz 50 max polubień, w tym jedno moje :D
jezu ten ból istnienia, oraz przekonanie o swoim oświeceniu i ponad przeciętności Ci kiedyś przytłoczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rób za wzór swojej wspaniałości i bierz HOMONTO lub Kaganiec Wypoka i NAUCZAJ ( ͡ ͜ʖ ͡)
bo jesteś kapryśny jak mój fryzjer z LPG