Wpis z mikrobloga

Siema,

Chcę kupić szczeniaka Shiba Inu ale nie zależy mi na rodowodzie, wynikach, różnych dziwnych wpisach w federacjach. Wystarczy, że będzie zdrowy.

Znalazłem ogłoszenie jakiejś babki... Odpisuje łamaną polszczyzną, ale odpisuje na bieżąco. Dostałem zdjecia psa, dokumentów itd.

850 zł transport Psa samolotem do mnie do PL z Wiednia. Ok. 6h.

Zanim powiecie, że szczeniak to koszt 5000PLN - tak wiem, ale szczeniaka z "właściwościami", które jak wspomniałem wyżej - nie są mi potrzebne.

Podała stronę przewoźnika...

https://gowelllogisticsllc.com/

Coś mi tu #!$%@? śmierdzi.

Pomóżcie proszę.

#shibainu #psy #kuppsa #podejrzane
  • 21
Wystarczy, że będzie zdrowy.


@mentalnazielonka: no to Ci zależy na psie po przebadanych rodzicach, smaruj portfel i zasuwaj do ZK. To że sobie uroiłeś że rodowód to bzdurny papierek, nie znaczy, że masz rację. Może zamiast kupować kundla, poczytaj najpierw co i z czym się je?
Wiesz w ogóle dlaczego pies ma być kundelkiem w typie shiby?
@mentalnazielonka: jakbyś chciał shibę świadomie, to wiedziałbyś, że shiba to rasa, a rasę potwierdza rodowód. Wiedziałbyś też, że te trudne w wychowaniu psy wymagają odpowiedniego doboru osobników do rozrodu i odpowiedniej socjalizacji, co leży po stronie hodowcy od pierwszych dni szczeniąt. Ty nie chcesz shiby, Ty chcesz kundelka, który tak wygląda.

Ja bym odpuścił :P


@Szymon_SRT_WWA: czemu? chytry dwa razy traci ¯\_(ツ)_/¯
@mentalnazielonka: u shiby wazne sa pierwsze 3 miesiace zycia ktore spedza u hodowcy, jest socjalizowany, szczepiony i uczony chocby załatwiania sie poza domem. Z takiego zrodla nir bral bym zadnego psa, cena jest podejrzana, nir wiesz w jakich warunkach tam zyja itp, albo oszczedz i kup z dobrego zrodla, albo zdecyduj się na inna rasę, kazdy pies jest kochany. To jedynie moje zdanie
@mentalnazielonka: ja się odłączam od tematu, bo nie jestem shibowa, masz powyżej dwóch Mireczków, którzy Ci napiszą więcej niż ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zawsze lepiej wybrać ZK niż żałować, tylko trzeba wcześniej prześwietlić dobrze hodowlę, bez względu na rasę - wszędzie pracują tylko ludzie i nie każdym można ufać.
Poza tym do kosztów szczeniaka zawsze trzeba dołożyć te związane ze szkoleniami, zwłaszcza w przypadku rasy, która
ale nie zależy mi na rodowodzie, wynikach, różnych dziwnych wpisach w federacjach


@mentalnazielonka: Nie kupuj psa z pseudohodowli, kup peta - psa z dobrej hodowli który nie jest wystawowy, będzie taniej będzie miał badania i dobre geny. Wystarczy popytać po hodowlach, pies to zobowiązanie na wiele lat, lepiej nie żałować paru stów na początku. I nie nabijać kabzy oszustom i pseudohodowcom
Pet - pies niewystawowy może mieć jakieś wady wyglądu, mój