Wpis z mikrobloga

#kamery #kamerowanie #fimowanie #wesele #kamerzysta #kursy

Siemano, chciałabym zapisać się na jakiś kurs na kamerzystę. Ogólnie to chciałabym zacząć swoją przygodę z nagrywaniem wesel itp. Zawsze chciałam się za to zabrać, tylko nie miałam funduszy, a więc moje pytanie, jaki kurs warto wybrać? Jaką kamerę i ogólnie cały sprzęt zakupić tak na początek. Chciałabym tylko dorabiać sobie tą pracą i traktować ją jako hobby, jako, że mam stałe źródło utrzymania.
  • 6
@Karynisko: Poszukaj jakiejś firmy w okolicy która weźmie Cię na przyuczenie. Są niby jakieś kursy, ale mało kto z tego korzysta. Obecnie większość biega z lustrzankami z gripem

Z kursów to ew. licencja foto-video do oprawy liturgicznej z kurii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Karynisko: xD
Nie idź tą drogą, jeśli ma to być tylko "bo z tego może być hajs". Musisz to lubić, pasjonować się tym, chcieć to robić z pasji a najlepiej, jakby pasja zaczęła być dochodowa, czyli najpierw zacznij nagrywać dla siebie i jak zacznie Ci to wychodzić i to polubisz, to wtedy możesz myśleć o monetyzowaniu tego.

Inaczej zostaniesz typowym kamerunem za czysta złoty ¯\_(ツ)_/¯
@Janusz_Lubikwasa: ale ja lubię to robić, tylko że na razie jedynie nagrywalam sobie filmy z imorez/wycieczek i montowalam w movie makerze, więc stwierdziłam, że czemu by nie spróbować sił w czymś poważniejszym i jeszcze na tym zarobić. Problemem jest, że nie wiem jak zacząć, daltefo szukam kursu gdzie będą osoby znające się na rzeczy, podpowiedzą jaki sprzęt, program do montowania zakupić, jak operować kamera, żebym już porządnie nagrywać, a nie odwalic