Wpis z mikrobloga

a6000, a6300, a6500 (tak samo jak 6100, 6400, 6600) to ten sam sensor, więc nie ma sensu dokładać, niby 6300 ma 4K ale się przegrzewa co zostało usunięte w 6500 (plus stabilizacja obrazu). Ja siedzę przy 6000 tylko dlatego, że w większości przypadków mi wystarcza. A na razie na a7rIII albo IV nie chce się szarpać bo nie zajmuje się fotografią zawodowo. Lepiej kupić tańszy aparat a dołożyć do obiektywu (i tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kelois: Hm, o nowych modelach to nie wiedziałem. A jeśli chodzi o kwestię cena/jakość z obiektywami jest ok? Czytałem na reddicie, że docelowymi obiektywami są np sigma 30mm f/1.4 i sony 35mm f/1.8, gdzie każdy kosztuje ponad 1k. Zastanawiam się teraz ile w sumie bym musiał wydać na sensowny pakiet szkieł, by mieć kompletny zestaw.
@nightcall: Tak jak pisałem wcześniej, jeśli nie boisz się zabawy z manualnymi obiektywami możesz poszukać starch obiektywów mocowaniem m44, FD etc. Na początek do zabawy / nauki na pewno wystarczy.

[tutaj małe info z czym się je adaptowanie obiektywów] (https://www.youtube.com/channel/UCzp595OEeDeD_23fUzjEfig/)

Jednego unikaj jeśli możesz, nie kupuj za dużo na początku. Sam popełniłem ten błąd. Kup jeden nowy lub ze dwa stare i się baw.

Co do Sigmy 30mm 1.4, robię
@kelois: Trzeba przyznać, że sprzęcik ma niemałe możliwości. Świetne zdjęcia, te z Zeissa spokojnie można wrzucić do jakiegoś National Geographic (Z ciekawości pstrykasz zawodowo czy tylko hobby?). Fajnie, że z tych tańszych można też wyrzeźbić coś dobrego. Dzięki za porady, jak wejdę w system soniaka na pewno się przydadzą. Aktualnie jestem na etapie rozmyślania nad Sony A6xxx vs Fuji X.
@nightcall: Dziękuję. Fotografię traktuję jako hobby, czasem w pracy strzelam zdjęcia jedzenia. Tak czy inaczej, kup ten sprzęt, który będzie Ci najlepiej leżał i nie powinieneś mieć problemów. Jeśli chodzi o Fuji, sam nie miałem z nim do czynienia ale opinię ma dobrą. Dobre obiektywy i tak zrobią Ci największą różnicę, jeśli przeskoczysz z kita na coś jasnego o stałej ogniskowej sam zobaczysz.
@kelois: dziękuję Ci mireczki za komentarz, po prawie dwóch latach na niego trafiłem ale się przyda. Też planuję iść w Sony, po tym jak mi uśmiercili NXa i czuję że na pewno dokupię do aparatu Sigmę 30 1.4. Pozostaje mi jeszcze drugi szerokokątny obiektyw, możliwe jak najmniejszy, do turystyki. Sigma 19mm chyba już tylko z rynku wtórnego zostaje ale coś na pewno wybiorę. Fisheye Samsunga 10mm jest bardzo ostry w centrum