Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wysłałem wniosek przez ePUAP do UM Wrocław, żebym został dopisany do rejestru wyborców. Oczywiście nie dostaje się żadnej informacji zwrotnej czy wniosek został rozpatrzony pozytywnie czy też negatywnie. Jako, że zbliżają się wybory postanowiłem dowiedzieć się czy zostałem poprawnie wpisany do rejestru wyborców. Żeby to zrobić należy złożyć wniosek o udostępnienie rejestru wyborców. Można to zrobić osobiście w UM lub przez ePUAP. Jako, że mamy XXI wiem to wybrałem drugą opcje czyli drogę elektroniczną. Po 3 dniach od wysłania wniosku przez ePUAP otrzymałem odpowiedź. W skrócie: żeby się dowiedzieć czy jest Pan wpisany do rejestru wyborców proszę złożyć wniosek osobiście w UM.
Dobrze, że mogłem złożyć ten wniosek elektronicznie, żeby dowiedzieć się, że jednak nie mogę go złożyć elektronicznie xD

#wroclaw #urzadmiasta #epuap #urzad
antek11 - Jakiś czas temu wysłałem wniosek przez ePUAP do UM Wrocław, żebym został do...

źródło: comment_pTefkwDCdhKlb1PvdY5ehbhoOQwUfOg8.jpg

Pobierz
  • 7
@antek11: jeśli złożyłeś wniosek o wpisanie do rejestru wyborców to musisz otrzymać decyzję o wpisie lub o odmowie wpisu.
Sprawdź dokładnie ePUAP a jeśli nie dostałeś odpowiedzi to wyślij po prostu pismo ogólne w jaki sposób został rozpatrzony Twój wniosek z dnia ... w sprawie wpisu do rejestru wyborców.
@antek11: wpisywałem się przez ePuap na listę wyborców - jedyna odpowiedź jaka przychodzi to potwierdzenie wysłania tego wniosku i tyle. Po kontakcie z infolinią urzędu pani potwierdziła że to wszystko co przyjdzie -żadnego potwierdzenia że ktoś to klepnął czy coś @tiksiu
Inna sprawa że pochwalam to że dzieje się to z automatu, problem w tym że komunikacja kuleje i nie ma co liczyć na maila z informacją: "zapisany"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antek11: @Remus: dziwne urzędy macie. W Zielonej Górze jak się wpisywałem to normalnie przez ePUAP dostałem pismo o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i wpisaniu mnie do rejestru.
@Remus: pewnie dopisywałeś się do jednorazowego spisu wyborców - wtedy żadne potwierdzenie nie jest wysyłane. Natomiast op mówił o wpisie do stałego rejestru wyborców na wszystkie przyszłe wybory - wówczas decyzja musi zostać wysłana.