Wpis z mikrobloga

A ja chciałbym pogratulować wszystkim ludziom, którzy nie popadli w alkoholizm. Wszyscy zachwycają się wyleczonymi alkoholikami, składają gratulacje, bo ktoś nie pije od kilku miesięcy. Więc gratulacje dla ludzi, którzy mimo ciężkich sytuacji życiowych nie popadli w alkoholizm, bo to jest prawdziwa sztuka, a nie się wyleczyć.

#alkoholizm #abstynencja #gownowpis
  • 169
  • Odpowiedz
@janpaczulski: i o to chodzi, Mireczku! Nie wiem o co chodzi połowie ludzi z tego wpisu, jakobym szkalował alkoholików - jeden nawet coś mówił, że z mojego punktu widzenia, to najlepiej zlikwidować chorych, żeby nie zatruwali społeczeństwa? Nie wiem jak on to wywnioskował z tego, że gratuluję Tobie, a nie swojemu wujkowi, który wyszedł z nałogu. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@quercy: bo alkoholizm jest skomplikowany i walka z nim jest trudna i rozumiem w pewien sposób szacunek za wygraną walkę ale zanim alkohol stał się problemem był moment w którym człowiek świadomy swoich potrzeb, swojego ciała mógł przerwać picie w momencie kiedy problem alkoholu był jeszcze w fazie rozwoju.

Można to porównać do wypadków samochodowych, jeśli ktoś jechał agresywnie i wpadł w poślizg i z niego wyszedł bez wypadku to się
  • Odpowiedz
@frankenchrist: tak jak otyłość czy palenie szlugów
#!$%@? robactwo wmawia społeczeństwu takie #!$%@? żeby czasem nie wyszło że tu oni są winni swojego #!$%@?
dokładnie to samo tu robią przegrywy, pracownicy januszexów etc.
  • Odpowiedz
Więc gratulacje dla ludzi, którzy mimo ciężkich sytuacji życiowych nie popadli w alkoholizm


@quercy: Gratulacje dla ludzi, którzy nie zachorowali na stwardnienie rozsiane.
  • Odpowiedz