Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
Powiem wam jaka są najprzyjemniejsze w mojej opinii elementy poruszania się po mieście rowerem
#rower #rowery #ruchdrogowy #pedalarz #chwalesie

1. Kiedy dojeżdżam do skrzyżowania i stoję na czerwonym przy krawędzi jezdni. Wtedy zapala się zielona strzałka dla skręcających w prawo. Wtedy patrzę za siebie i jeśli ktoś ma włączony kierunkowskaz, to przesuwam się bokiem na drugi pas i pokazuję prawą ręką żeby skorzystal z tej strzałki. 99% kierowców się uśmiecha, a spośród nich połowa jeszcze mi pomacha w podziękowaniu.

2. Kiedy zjeżdżam jako pierwszy że skrzyżowania w bok w jakąś wąską, krętą uliczkę, za mną sznur samochodów. Jeśli chodnik po mojej prawej jest pusty, to wjeżdżam na niego na chwilę chociaż nie muszę i nie wolno, tylko po to żeby nie być zawalidrogą i pokazuję kierowcom, żeby dawali gazu. Statystyki uśmiechu i machania j/w

A to dlatego, że ja naprawdę uwielbiam nie wchodzić kierowcom w paradę jeśli nie ma obok ścieżki rowerowej. Ja stracę kilka sekund na dojeździe, a uśmiech na ich twarzach jest bezcenny. I mam nadzieję, że dojadą po pracy do domu i powiedzą: "w sumie, to nie wszyscy pedalarze są #!$%@?"
  • 3
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaef_v2: aż tak pięknie to nie jest. Swoją drogą ja jedynie jadąc rowerem czuje się wolny będąc w mieście. Z chodnika na jezdnię, jakieś skróty, sprawna jazda obok korków itp.