Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy poranek na A4

Sznur tirów na 2,5 km, dumnie kroczących prawym pasem z prędkością 88-91 km/h.
Lewy pas jak zawsze stabilnie 110-220 km/h, jak to na A4... i nagle pojawia się on! Prawdziwy "Smak Beztroski!" dzielnie wyprzedzając 5 kolejnych tirów przez najbliższe kilka kilometrów, abyśmy mieli świeże bułki, wędliny itd.

#polskiedrogi #transport #tirynatory #bekaztransa
24GHzWireless - Dzisiejszy poranek na A4

Sznur tirów na 2,5 km, dumnie kroczących ...

źródło: comment_9pox9SeBBBDWQkHt1hQdQCRWJAcaZMzL.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@24GHzWireless: denerwujące, ale jak już zaczął wyprzedzać to może nie miał się gdzie wcisnąć?


@Kaddaffi: no nie miał, podobnie jak sensu jego manewr, bo kawałek dalej kolejny sznur. Tak jak pisałem, no offence do kierowcy. Po prostu zabawny kontekst z tym smakiem beztroski i zatorem na lewym pasie.
  • Odpowiedz
ja nie rozumiem, możesz wytłumaczyć? Generalnie oni mają co chwilę pauzy i stoją na MOPach, które nie są co 500 metrów a co kilkanaście kilometrów w najlepszym wypadku. Generalnie wyprzedzający przyjeżdża na parking max minutę przed wyprzedzanym, to żaden zysk.


@Lorenzo_von_Matterhorn: Cooo? Jakie co chwilę? Jakieś 90% osobówek jedzie krócej niż ta chwila czyli 4:30h. Jak będzie jechał 5km/h wolniej niż powinien to w ciągu 4 godzin masz 20km straty, czyli
  • Odpowiedz
5km/h wolniej


@piker: co? xD
1-2 km/h realnie.
5 000 m/h = 83,333333 m/min
Czyli taki zestawik wyprzedzałby realnie 30 sekund a to często trwa 2-3 minuty. Nie daj Bóg jak jest lekki łuk to już jadą łeb w łeb albo nawet ten na prawym jest szybszy xD
Przy 2 km/h różnicy zrobi w teorii 9 km więcej. A może zrobić 4,5 km przy mniejszej różnicy, albo jeszcze mniej jak trafi
  • Odpowiedz
Tachografy bardzo związały ręce kierowcom ciężarówek i wiele patologii transportu wynika z bardzo restrykcyjnego traktowania przepisów odnośnie czasu pracy - no i absurdalnie wysokich kar. Jest to o tyle ciekawe, że nawet kierowcy autobusów miejskich (gdzie zmęczenie jest jednak bardziej dokuczliwe) nie mają tak restrykcyjnych przepisów.


@piker: kij ma dwa końce niestety i restrykcyjne przepisy wynikają z patologii środowiska. Co często przyznają sami kierowcy, że gdyby nie limity to by się
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Bzdury opowiadasz aż żal czytać. To znaczy widać, że nigdy nie siedziałeś za kierownicą zestawu. Ja już jeździłem niemal wszystkim (jedynie motocykle mnie jakoś ominęły) i jednak trochę to zmienia postrzeganie sprawy. Organizator ruchu to często idiota stawiający zakaz wyprzedzania w miejscach gdzie naprawdę jest on najbardziej dokuczliwy tj. przed wzniesieniami. Ten co ma ciężko zwalnia do 50-60km/h a inni za nim muszą jechać tyle samo. Tu różnica już wynosi
  • Odpowiedz
bo jak wypadnie Ci awizacja to czekasz po kilka dni na wolne okienko do załadunku.


@piker: uff, dobrze, że nie kilka lat xD

(jedynie motocykle mnie jakoś ominęły


@piker: to tak jakbyś powiedział, że jesteś biseksualistą a jakoś kobiety cie ominęły xD

To znaczy widać, że nigdy nie siedziałeś za kierownicą zestawu


@piker: dziękuję za komplement :)
Ja mam na to wywalone, że ktoś się spóźni 20 minut, zauważyłem
  • Odpowiedz
@piker: kij ma dwa końce niestety i restrykcyjne przepisy wynikają z patologii środowiska. Co często przyznają sami kierowcy, że gdyby nie limity to by się pozabijali.


@24GHzWireless: Oczywiście, że tak. W sumie patologia i tak się ukazuje, bo ładunki dla solówek wożą busy do 3,5t które tacho mieć nie muszą. I jest jeszcze gorzej, bo auto o ładowności 500kg wiezie 2-3 tony a czasami i 5 ton.

Mam nadzieję, że
  • Odpowiedz
@piker: uff, dobrze, że nie kilka lat xD

@Lorenzo_von_Matterhorn: Ty się śmiejsz, ale jakbyś miał spędzić trzy dni na magazynie pewnej firmy produkującej chemię domową (nazwa składająca się z dwóch nazwisk i & pośrodku) to byś się z tego nie śmiał.

@piker: to tak jakbyś powiedział, że jesteś biseksualistą a jakoś kobiety cie ominęły xD

@Lorenzo_von_Matterhorn: Kategorii prawa jazdy jest pięć głównych - ABCDE. Mnie ominęy tylko pojazdy
  • Odpowiedz
Jechałem niedawno A4 i nie bardzo czułem że jadę autostradą. Większy komfort jazdy miałem na okolicznych ekspresówkach.


@Trzesidzida: To samo jest na A2 jak się jedzie Wwa - Wrocław. Na S8 jedzie sie znacznie lepiej niż na tej obsranej autostradzie z dwoma pasami XD Przyspieszanie-hamowanie i tak w kółko, na prawym pasie "dziury" po kilkaset metrów w ciągu aut, no ale p0lak nie będzie zjeżdżał na prawo, on lewym musi cisnąć
  • Odpowiedz
Ty się śmiejsz, ale jakbyś miał spędzić trzy dni na magazynie pewnej firmy produkującej chemię domową (nazwa składająca się z dwóch nazwisk i & pośrodku) to byś się z tego nie śmiał.


@piker: jakbym miał stałą stawę to luzik, 3 dni #!$%@? się. A jak nie- to bym zmienił firmę xD

Mnie ominęy tylko pojazdy kat. A


@piker: to nie jest tylko. Motocykle to zupełnie oddzielna grupa- jak kobiety i
  • Odpowiedz