Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu opisałem moją karierę w #footballmanager #fm16 LINK. Wtedy był 2039, teraz jest już prawie 2052. Więc co się ze mną działo od tego 2039?

W ostatnim poście byliśmy na końcówce El. ME 2040. Do ich końca przegrałem raz jeszcze z Czechami, wygrałem z Izraelem 5-0 i z Litwą 2-0.
Mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii rozpocząłem od remisu ze Szkocją. 2-2 po golu straconym w 84 minucie. Potem była katastrofa z Francją (1-6) i porażka z Danią 1-3. Te ME wygrali Francuzi, a ja zostałem zwolniony :/

Moim następcą w kadrze został Igor Lewczuk. Ja za to zostałem jego następcą w Lechii Gdańsk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sezon 2040/41
Do klubu trafiłem tuż przed meczem eliminacyjnym 3 rundy do Ligi Europy z Ksanthi. Zremisowałem go 1-1 i awansowałem, bo Lewczuk w 1 meczu wygrał 1-0. Następnie w barażu pokonałem Viktorię Pilzno w dwumeczu (3-3 i 4-2). W fazie grupowej trafiłem na Żylinę (4-0 i 3-0), Spartak Moskwa (2-0 i 2-2) i Hibernian (1-1 i 2-2)
Zdobyłem 12 punktów i wyszedłem z grupy. W kolejnej rundzie przeszedłem serbski Mladost (3-1 i 1-2). Potem nie miałem już większych szans i odpadłem z A.C Milanem. (2-4 i 0-5)

W swoim pierwszym sezonie wygrałem Ektraklasę jak i Puchar Polski. Najwyższą wygraną był ostatni mecz w sezonie ze Śląskiem (6-0) i mecz Pucharu Polski z Koroną (6-0). Najwyższą porażkę poniosłem z Milanem.

Inne polskie kluby:
Wicemistrzem Piast
Brązowy medal dla Śląska
Czwarte miejsce Legii
Spadek Zagłębia Sosnowiec i Sokoła Ostróda (bilans bramkowy 36-76).

LM: Piast odpadł w barażu LM. Spadł do LE, gdzie wyszedł z 2 miejsca (2-0 i 0-0 z Hearts, 2-0 i 0-0 z ADO Den Haag, 0-2 i 0-3 z Galatasaray). W kolejnej rundzie odpadł z OGC Nice przez bramki na wyjeździe (remis 3-3 w dwumeczu).
LE: Miedź odpadła w 2 rundzie kwalifikacyjnej z Arisem Saloniki. Lech doszedł do barażu, gdzie odpadł z Hibernianem.

Sezon 2041/42.
Po dość łatwych eliminacjach do LM (3-0 i 4-0 z TNS, 6-0 i 5-0 z Żalgirisem, 0-1 i 2-1 z Partizanem, awans po dogrywce) wszedłem do grupy, w której trafiłem na Arsenal (1-4 i 1-5), SLB (0-4 i 1-2) oraz AC Milan (1-6 i 2-3). No nie jest to chwalebny wynik. W dodatku przegrałem Ekstraklasę i zostałem jedynie wicemistrzem.

Inne polskie kluby:
Mistrz: Piast
Brąz: Legia
Czwarte miejsce dla Radomiaka.
Puchar Polski dla mnie po wygranej w finale z Gryfem Wejherowo.
Spadek Wisły Płock i Olimpii Zambrów.

A teraz hurtem zrobimy sezony 2042/43-2050/51, bo wtedy zacząłem całkowitą dominację xD

Wygrałem wszystkie rozgrywki ligowe w tym czasie. Najbardziej miażdżącą przewagę miałem w sezonie 2050/51, gdy miałem 22 punkty przewagi nad wicemistrzowską Siarką Tarnobrzeg (przypominam, że w FM16 obowiązuje podział punktów po 30 kolejkach), a sezon skończyłem z bilansem bramkowym 108-14. Co śmieszniejsze, mimo że ligę zdominowałem całkowicie to w 1 rundzie Pucharu Polski odpadłem po 0-2 z Kotwicą Kołobrzeg xDDDDDD. Jedyna porażka w Ekstraklasie w całym sezonie? 0-2 z Kotwicą Kołobrzeg xDDDDDDDDDDDDDDD. Poza tym jeszcze 1-1 z Miedzią i 0-0 z Jagiellonią.

W tym czasie częściej zdarzało mi się odpadać z PP. W sezonie 2044/45 przegrałem w finale z Piastem. W sezonie 2049/50 Zagłębie Sosnowiec pokonało Piasta (z którym ja odpadłem w półfinale po karnych). No a w tym sezonie gdzie wyeliminowała mnie Kotwica to doszła ona aż do finału gdzie odpadła z Jagiellonią.

Puchary europejskie w tym czasie:

41/42
Poza mną w LM, Piast zagrał w LE. Znów trafił w grupie ADO Den Haag i Hibernian xD (2-1, 1-3) i (2-1 i 0-3). Poza tym miał tam jeszcze Bursaspor (2-1 i 1-2). Miał 9 punktóœ, zabrakło mu 1 do awansu.

42/43
Polska miała wtedy 2 drużyny w LM. Niestety jako wicemistrz nie miałem najłatwiejszej ścieżki i przegrałem (2-3 i 0-2) z Rostowem. W barażu do LE pokonałem Sheriff Tyraspol (3-0 i 2-0). W fazie grupowej trafiłem na Napoli (3-2 i 3-1), Hajduk (4-1, 3-1) i Dnipro (0-0 i 2-2). Po wyjści z grupy trafiłem na Olympique Lyon, z którym przegrałem 0-3 u siebie, a wygrałem 2-0 na wyjeździe :/

Piast nie awansował do LM. Odpadł w barażu z FC Viitorul (0-2 i 0-0). Ale z grupy LE wyszedł. Pokonał 4-1 Ross County, i po 1-0 Betis i Olympiakos. Zremisował 1-1 z Olympiakosem i Ross County. Przegrał jedynie minimalnie z Betisem (zarówno mecz jak i grupę). W kolejnej rundzi trafił Real i dostał 1-6.

43/44
Ten sezon w LM zacząłem od wygranej z Chelsea 4-0. (znaczy, w teorii to od wygranej 1-0 w 3 rundzie eliminacji z Horodziejem). Apetyty rozbudzone? To źle, bo potem przegrałem wszystko jak leci xD. Z Lazio (0-1 i 0-2), z FC Porto (0-1 i 1-2), a Chelsea wzięła srogi rewanż (0-6).

Innych polskich drużyn nie było w fazach grupowych. Śląsk przegrał w el. LM z Vitorią Guimaraes, a w barażu do LE trafił Juventus. Piast przegrał w 3 rundzie el. LE ze Spartą Rotterdam. Wisła dostała 0-7 od Galatasaray. Nawet Jaga przegrała w 2 rundzie eliminacji ze szwajcarskim Luzern xD.

44/45
W tym sezonie nie udało mi się awansować do LM. Odpadłem w barażu do LM, mimo wygranej w 1 meczu z FC Red Bull Salzburg 2-0. Na wyjeździe przegrałem 0-3. 3 gola straciłem w 90 minucie xD
W grupie LE trafiłem na Chelsea (1-0 i 1-2), Hamilton (2-0 i 1-2) oraz Atalantę (4-3 i 4-0). Po wyjściu z grupy przeszedłem Panathinaikos (2-0 i 1-0), Real Madryt (2-1 i 0-0). W ćwierćfinale trafiłem Borussię ̶M̶u̶n̶c̶h̶e̶n̶g̶a̶l̶ M̶y̶n̶s̶z̶e̶b̶l̶a̶d̶ M̶u̶c̶h̶n̶e̶n̶g̶l̶b̶d̶a̶ Myszenblabla. I awansowałem! 2-0 i 0-0. Dopiero w półfinale odpadłem z Nurnberg po 0-2 i 1-1.

Poza mną w grupie LE był też Piast, ale zremisował tylko 3 mecze. 2x z Vitorią Guimaraes (1-1 i 2-2) oraz raz z OL (0-0). Pozostałe przegrał i nie wyszedł z grupy.

45/46
Awansowałem do grupy LM. Półfinał LE rozbudził moje apetyty, a ostatecznie wybiłem zęby na Metalurhu Zaporoże. W grupie miałem PSG (0-0 i 2-3), Arsenal (1-2 i 1-2) oraz ten cholerny Metalurh (3-0 i 0-1). Gdybym wygrał obydwa mecze z Metalurhiem to miałbym przynajmniej LE. Ba, miałbym LE gdyby ci cholerni Ukraińcy nie pokonali Arsenalu.

W grupie LE był Piast i on się spisał lepiej. Pokonał Wolves 2x (6-1 i 2-0), raz Hamilton (1-0 i 0-4) i przegrał 2x z Wolfsburgiem (1-2 i 0-3). Dało to Piastunkom wyjście z grupy, ale niestety odpadli z Interem (3-4 w dwumeczu).

46/47
Znowu trudna grupa dla mnie. Aczkolwiek w końcu z niej wyszedłem. Udało mi się wygrać 3 mecze (1-0 z PSG, 2-1 z Crveną Zvezdą i 2-1 z Realem) i jeden zremisować (1-1 z Crveną). Porażki 1-4 z Realem i PSG nie maiły znaczenia, ponieważ Real przegrał z Crveną i miał 3 punkty mnie ode mnie.
Po wyjściu z grupy trafiłem Tottenham, z którym rozprawiłem się dość łatwo (2-0 i 2-0). W ćwierćfinale niestety nie dałem rady City (2-3 i 0-0).

Znów był Piast w LE. Znów wyszedł z dość łatwej grupy. Pokonał 2x Ferencvaros (3-1, 4-0) i raz FC Midtjylland (2-0). Wywalczył jeden remis z FC Porto (1-1, 1-2) i Midtjylland (1-1) i na drugie miejsce wystarczyło. Po wyjściu z grupy przegrał w dwumeczu 2-5 z United.

47/48
Nie wiem ile muszę zdobyć tych punktów do rankingu by być losowanym z 2 koszyka, ale bardzo dużo xD. Trafiłem Bayern (4-2 i 0-4), Barcelonę (1-1 i 2-3) i Westerlo (4-1 i 1-2). Wystarczyło zremisować ten jeden mecz z Westerlo i bym wyszedł z grupy, a tak do ledwo zająłem 3 miejsce. W pierwszej rundzie LE trafiłem na Sporting i wygrałem ten dwumecz (2-0, 1-2). Potem pokonałem Leverkusen (1-0 i 1-1). W ćwierćfinale rozprawiłem się z Chelsea (0-2 2-1). Znów półfinał! tym razem BVB. Udało mi się wygrać na wyjeździe 2-1, ale u siebie przegrałem 0-2. Samobój obrońcy w 11 minucie i rzut karny w 87...

W LE był też Piast. Tradycyjnie wyszedł z grupy. Miał w niej Vitesse (1-0 i 2-2), FC Midtjylland (1-0 i 1-1) oraz Arsenal (2-4 i 0-1). W kolejnej rundzie odpadł z Sevillą (1-2 i 1-1)

48/49
Nie był to dobry sezon. Nie załapałem się w LM nawet na 3 miejsce. Głównie przez własne frajerstwo w meczach z Crveną Zvezdą (1-1 i 1-2). Z Napoli udało mi się zdobyć 4 punkty (2-0 i 0-0). Jasne, miałem trochę pecha, że Crvena pokonała City, ale też przecież mogłem, nie? (1-3 i 0-2).

Piast znów był w grupie LE i znów z niej wyszedł. Rywali miał przeciętnych. Brescia (4-3 i 3-1), FC Nantes (2-1 i 0-1), czy Nacional de Madeira (2-0 i 3-4) to nie są nazyw budzące postrach. W kolejnej rundzie Piast trafił Westerlo i bez problemów swobie z nim poradził (1-0 i 2-0). Dopiero w starciu z Borussią Dobrze Wiecie Jaką przegrał 0-2 i 0-1.

49/50
Najlepszy sezon w historii. A łatwo nie było.
W grupie trafiłem Napoli, Wolfsburg (zwycięzcę poprzedniej edycji) i Stoke (zwycięzcę LE 48/49). Wygrałem wszystkie mecze 2-1 poza jednym remisem z Napoli 1-1 xD.
Po wyjściu z grupy dostałem najłatwiejszego rywala z możliwych do wylosowania, czyli Celtic. 3-0 na wyjeździe i u siebie spokojny remis 0-0. W ćwierćfinale trafiłem Real Madryt. Na wyjeździe remis 0-0. U siebie luźna wygrana 4-1. W półfinale mogłem trafić PSG, Manchester City lub Schalke. I się udało trafić Schalke xD 2-0 u siebie i 0-1 na wyjeździe. W finale, na Wembley, PSG. Niestety tu już się nie udało. Aczkolwiek jestem pewien, że gdyby nie kontuzje to powalczyłbym trochę bardziej, a już na pewno nie przegrał 1-4. Grałem w tym meczu bez 4 podstawowych zawodników, a w 70 minucie przy wyniku 1-2 dostałem czerwoną kartkę. No ale cóż :/

Do LE awansował w końcu ktoś inny niż tylko Piast! Jagiellonia wygrała 4-2 ze Spartą Rotterdam i zremisowała 0-0 z Dnipro.Pozostałe 4 mecze przegrała.

Piast za to też nie wyszedł z grupy. Zdobył 8 punktów. 6 z nich z IFK Goteborg (3-0 i 2-0). Zremisował też po razie ze Stuttgartem (1-1 i 0-3) i Athletikiem Bilbao (2-2 i 0-2).

50/51
Sezon po którym rozważałem swoje odejście. Człowiek wygrywa grupę z Bayernem (2-1 i 2-2), Lazio (1-0 i 0-0) oraz Celtikiem (3-1 i 2-4) tylko po to by przerżnąć z Liverpoolem 3-8 w dwumeczu xD
Na szczęście dla Lechii nie było wolnych posad w żadnym sensownym klubie.

W LE zagrało Zagłębie Sosnowiec. Mieli Dnipro (1-1 i 0-1), FC Viitorul (1-1 i 1-3) oraz Stoke (1-2 i 0-2). Wstydu nie przynieśli.

Piast nie awansował do grupy LE. Odpadł z VVV w 3 rundzie kawalifikacji. Ale udało się Jagielloni, która prawie wyszła z grupy! Zabrakło jej lepszego współczynnika bramkowego. Grali z VVV (2-0 i 0-2), Racingiem Club de Lens (1-0 i 0-0) oraz Borussią Nie Dortmund (2-4 i 0-3).

51/52 (obecny)
Póki co jeden z lepszych sezonów dla polskiej piłki. A już na pewno jeśli chodzi o wszystkie drużyny, a nie tylko mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W grupie LM mam Schalke (2-2 i ?-?), Barcelonę (0-0 i 1-3) i KV Mechelen (4-1 i 3-0). Mam tyle samo punktów co Barcelona. Jeżeli wygram z Schalke to na 100% awansuję dalej. Jeżeli zremisuję to wszystko zależy od Mechelen.

Ale, ale! To nie wszystko. Do LM awansował również wicemistrz Polski!
Siarka Tarnobrzeg xD
Która ma za mały stadion więc gra LM w Rzeszowie xDDDDD.
Siarka wywalczyła 2 remisy z OM (1-1 i 0-0). Dostała wciry od Realu (0-5 i 1-3) i raz przegrała ze Spartą Praga (3-6 i ?-?)

Piast grałby w kwalifikacjach do LE, ale zostali wykluczeni przez złamanie FFP xD
Jego kosztem w kwalifikacjach zagrał Śląsk. I zagrał bardzo dobrze, bo pokonał Jablonec i AZ Alkmaar i wszedł do fazy grupowej! W niej spisał się kiepsko (jeden remis z Borussią Myszenblabla 2-2). Aczkolwiek nie dostał oklepu. 0-1 i 3-4 z LOSC Lille, czy 0-2 z Bragą hańby Śląskowi nie przynoszą.

W LE gra też zwycięzca PP, Jagiellonia, która wywalczyła remisy 1-1 z Sevillą i 2-2 z CSKA Moskwa. Póki co przegrała resztę meczów 1-2 z CSKA i 2x 0-3 z FC Porto.

W 3 rundzie kwalifikacji LE odpadła niestety Polonia Warszawa z belgijską Ostendą.

Co ważnego się wydarzyło w polskiej piłce w tym czasie?

W sezonie 43/44 z Ekstraklasy spadł Lech.
W sezonie 45/46 dołączyła do niego Legia.
Lech już zdążył wrócić, Legia stała się pierwszoligowym średniakiem (raz byli blisko spadku niżej)
W sezonie 2042/43 do Ekstraklasy awansował GKS Katowice kończąc najdłuższego mema w polskiej piłce :(
Od kiedy spadła Legia w Ekstraklasie zdążyły zagrać Puszcza Niepołomice, Siarka Tarnobrzeg (i wejść do LM XD), Olimpie Zambrów i Elbląg.
Cracovia była już w 3 lidze, ale wrócili do 2.
Widzew i ŁKS dalej są w 3 lidze.

KADRA:
Od kiedy zostałem zwolniony to Polacy:
Przerżnęli Euro 2044 w Polsce i na Ukrainie. 0-4 z Danią, 1-0 z Albanią i 1-2 z Grecją
Awansowali na Euro 2048. 2-0 z Grecją, 1-3 z Anglią i 4-1 ze Szwecją. Po wyjściu z grupy 1-5 z Włochami.

Lewczuk, który mnie zastąpił w kadrze wytrzymał tylko rok.
Później był Marcin Radzewicz, który po sensacyjnej porażce na Euro 44 zachował posadę, ale i tak przeszedł na emeryturę rok później.
Później Polaków prowadził BASTIAN SCHWEINSTEIGER, który wprowadził Polaków na Euro 48. Też zdążył zakończyć karierę będąc selekcjonerem.
Po nim PZPN wziął trenera Piasta, Olega Reabciuka. W swojej karierze z kadrą zanotował on bilans 6-1-9. Wytrzymał niecałe 2 lata, został zwolniony po El. do MŚ 2052, w których zdobył 9 punktów. 6 z Azerbejdżanem i 3 z Liechtensteinem. Tak, dał radę #!$%@?ć z zawsze groźnym Liechtensteinem xD. I to 0-2 xDDDD.

Ja prowadząc Lechię selekcjonowałem 5 kadrom. W latach 2041-43 Algierii, z którą zająłem 3 miejsce na MNA i 2 miejsce na PNA oraz awansowałem na MŚ 2042. (Remis z USA, porażki ze Szwajcarią i Holandią.

W latach 2044-45 prowadziłem Meksyk, ale to nie było to i zrezygnowałem.

W latach 2045-49 trenowałem Ukrainę. Wszedłem na ME 2048, gdzie wyszedłem z grupy i przegrałem z Anglią. Zrezygnowałem bo miałem plagę kontuzji, a nie chciało mi się zapamiętywać nazwisk xDDDDDDD

W 2049 przez 5 miesięcy prowadziłem Maroko xD.

Od 2050 prowadzę Kolumbię. Zająłem 2 miejsce na Copa America, i wygrałem 4 pierwsze mecze w eliminacjach do mundialu.

KONIEC, przebrnąłem. Mam nadzieję, że wy też xD

Tradycyjnie, jak macie jakieś pytania dot. tejże odległej przyszłości to zadawajcie śmiało :D
  • 5