Wpis z mikrobloga

@rrdzony Niby #heheszki ale jak się zastanowić to to jest głębsza sprawa. Prawda jest taka, że kobieta zajmująca się domem to przestarzała koncepcja, która w przeszłości była przydatna.

Mamy odkurzacze, zmywarki, pralki, ludzie mają 1-2 dzieci więc kim i czym one się niby zajmować mają w domu? Nawet jeśli chodzi o jedzenie to coraz więcej osób je poza domem, albo kupuje gotowe jedzenie.

Technologia prawdzwie wyzwoliła kobiety, feministki jedynie wywalczyły równe prawa.
@Kocurowaty @dumspiro Nie no ja za Januszem nie jestem, chociaż na jego partię głosuję z braku alternatywy. Mój komentarz był co do przemyślenia z mema.

Człowiek który tak #!$%@? momentami nie nadaje się do rządzenia krajem. Absolutny brak zdolności dyplomatycznych. Do tego jego anarchokapitalizm... Jestem przeciwny rozdawaniu pieniędzy w zasiłkach, ale nie powinniśmy ich całkiem likwidować.

Janusz zatrzymał się w XIX wiecznej Ameryce o której słyszał za komuny. Ten dziki kapitalizm został
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mamy odkurzacze, zmywarki, pralki, ludzie mają 1-2 dzieci więc kim i czym one się niby zajmować mają w domu? Nawet jeśli chodzi o jedzenie to coraz więcej osób je poza domem, albo kupuje gotowe jedzenie.

Technologia prawdzwie wyzwoliła kobiety

@Cauchemar7: Te wynalazki nie wyzwoliły kobiet, tylko uwolniły mężczyzn od kobiet.

Mężczyźni żenili się między innymi po to, żeby mieć kogoś, kto będzie zajmował się domem, sprzątał, prał, gotował, bo oni pracowali
Analogicznie, ludzie stali się bardziej równi po wynalezieniu broni palnej. To broń palna, nie żadne rewolucje, wykończyła szlachtę. Chłop pańszczyźniany z tygodniowym instruktarzem obsługi muszkietu z łatwością mógł nagle zabić rycerza, uczącego się walki mieczem od 10 roku życia codziennie


@Cauchemar7: Tak mi jakoś Ziemiańskim to ostatnie zdanie zaleciało.
No właśnie chodzi o to, że przewaznie Janusz ma rację, ale żeby to pojąć ważne jest słowo klucz: "zastanowić się", a to już poza mentalnymi możliwościami większości ludzi.


@Kocurowaty: czasem powie coś mądrego, czasem debilnego, zwykle kogoś obrazi. Nie można oceniać człowieka na pojedynczych wypowiedziach. Poza tym jest cynicznym kombinatorem, który próbuje się dossać do żłoba jak inni.
czym one się niby zajmować mają w domu?


@Cauchemar7: podtrzymywaniem tego mitu żeby można było dalej w spokoju scrollować zalando za pieniądze męża.
Jest taki fajny serial brytyjski Victorian farm (później jeszcze dorobili Edwardian, Middle Ages, Wartime) polecam obejrzeć. Troje historyków przez rok żyje w możliwie najdokładniejszym odwzorowaniu życia w czasach wiktoriańskich. Można zobaczyć jak wtedy wyglądało życie kobiety, zupełnie jak w obecnych opowieściach niektórych misttzyń prac domowych: szorowanie podłogi dwa
@MPXD Tak, po prostu zawęziłem tą wypowiedź do kobiet.

Feministki lubią patrzeć na historię "mężczyźnie zawsze, każdą swoją akcją niewolili kobiety". Prawda jest taka, że mężczyźni i kobiety byli zniewoleni przez środowisko naturalne w którym żyli. Feministki lubią gadać, że "kobiety siedziały w domu a mężczyźni nie".

No tak, bo mężczyźni bawili się całymi dniami. Wcale nie musieli #!$%@?ć 12 godzin w jakiejś kopalnii, hucie stali czy gdziekolwiek. Ja pochodzę ze wsi,
Technologia prawdzwie wyzwoliła kobiety, feministki jedynie wywalczyły równe prawa.


@Cauchemar7: Mocno na wyrost napisane. Zwłaszcza to całe "jedynie".

Sam napisałeś w swojej kolejnej wypowiedzi, że technologia zmieniła zupełnie życie zarówno kobiet jak i mężczyzn. Technologia wpłynęła na wygodę, na łatwość wykonywania codziennych czynności, czy to domowych, czy zawodowych. Dzięki technologii powstały nowe zawody. Za to te "jedynie" równe prawa, ta cała "tylko" emancypacja, dały kobietom zupełnie nowe możliwości, włączając w to
@Cauchemar7: Z tą bronią palną to nie do końca, bo to samo mogło mieć miejsce z kuszą. Kilkudniowy trening z obsługi kuszy, koźla noga do zestawu i można było ze kilkunastu kroków zabić odzianego w stal rycerza.