Wpis z mikrobloga

PiS zapowiada 14. emeryturę i ogromną podwyżkę płacy minimalnej. "Budujemy polską wersję państwa dobrobytu"

13. emerytura wypłacana co roku i w wyższej kwocie, 14. emerytura dla zdecydowanej większości emerytów, podwyżka płacy minimalnej do 4 tys. zł do końca 2023 roku, dopłaty dla rolników w pełnej kwocie oraz zwiększanie udziału polskiego kapitału w sektorze finansowym - to niektóre propozycje, które znalazły się w programie wyborczym PiS na wybory parlamentarne.

#bekazpisu #bekazlewactwa #pis #500plus #heheszki
Pobierz moby22 - PiS zapowiada 14. emeryturę i ogromną podwyżkę płacy minimalnej. "Budujemy p...
źródło: comment_XHR4ecQyYM0zmZmSull0YqJG5xnsBGGv.jpg
  • 11
@moby22: Powiedz mi co a tym złego jeśli zgodziliśmy się na projekt pod tytułem emerytury ?
Ci ludzie często pracowali za czasów komuny gdzie nie mieli wyboru gdzie co i jak.
Dużo osób w latach 90 miało oszczędności gdzie kapitalizacja zrobiła z oszczędności ich życia marne ochłapy . To że dzisiaj jesteśmy bardziej świadomi zawdzięczamy wirtualnej rzeczywistości do której mamy dostęp i sami kreujemy co chcemy i czego się uczyć.
Wracając
@visez: Wy rzucacie same hasła ale Mirku napisz mi co jest teraz takiego złego ? Co się dzieje takiego złego z polską ekonomia ? Takie puste hasła że za 20 czy 30 lat będzie bieda etc .
To za komuny były hasła typu pracujcie dla pokoleń tu i teraz nie ważne kiedyś będzie lepiej.
Żyjemy w globalnym świecie jeżeli tutaj coś #!$%@? można jechać dalej UE robi się na wzor USA
@HamsterNH: No tak, bo rzucenie rodziny, mieszkania/domu i swojego języka to takie proste... Różnica USA a UE jest taka że Amerykanin jedzie na drugi koniec kontynentu i wciąż jest jak u swoich. Polak jedzie i jest wśród zupełnie innej kultury z językiem kompletnie innym niż ten który zna od XX lat. Byłem emigrantem i wiem co to robi z większością ludzi.
Dużo osób w latach 90 miało oszczędności gdzie kapitalizacja zrobiła z oszczędności ich życia marne ochłapy


@HamsterNH: to niech teraz tych co workami wwozili dolary w 1990.
W 1990 roku inflacja wynosiła ~500% po kolejnej rundzie uwalniania cen produktów, jako kontrakcja cena dolara została ustawiona na stałe na
9500 zł, tak było przez pół roku, oprocentowanie lokat złotówkowych ustalono na 580%.
Teraz wystarczyło skombinować dolary, zamienić na złotówki, wpłacić na lokatę.