Wpis z mikrobloga

Nikt nie wkleil jeszcze info, a mysle ze warto dorzucic jednak.

Chelsea wraca na rynek transferowy. Nowi zawodnicy już w styczniu?!
Na Stamford Bridge nie da się chyba zaznać nawet chwili spokoju. Ledwie skończyło się jedno okno, a w Chelsea już myślą o zimie. Dlaczego? Ano ponieważ coraz więcej wskazuje na to, że już wtedy The Blues będą mogli dokonywać transferów. I działacze chcą, aby wszyscy wokół o tym wiedzieli.

Czołowi agenci dostają informacje ze strony klubu, że już w styczniu zespół Franka Lamparda zawita na transferowy rynek w poszukiwaniu wzmocnień 1. składu. Klub został ukarany zakazem transferowym na dwa okienka z powodu złamania regulacji w sprawie pozyskiwania piłkarzy poniżej 18 roku życia, lecz jedno okienko udało się już odsłużyć.

Jak informuje Mirror, Chelsea złożyła więc apelację do CAS (Trybunał Arbitrażowy w Lozannie) celem zmniejszenia kary do jednego okna transferowego. Działacze mają dodatkowego asa w rękawie w postaci… Manchesteru City, który uniknął kary za podobne przewinienia.

I chociaż nikt oficjalnie w klubie nie przyzna, że czynione są starania odnośnie zmniejszenia kary, to agenci czołowych piłkarzy dostali informacje, że The Blues szykują się na transfery w styczniu. Osoba związana z klubem informowała:

W Chelsea nerwowo wyczekują stycznia i okna transferowego, aby wzmocnić zespół. I wydają się całkiem pewni, że będą mogli zawodników rejestrować. To może okazać się kluczowe w kontekście walki o TOP 4 i kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Nieco doświadczenia może przydać się zespołowi Franka Lamparda. Chelsea po 4 kolejkach zajmuje 11 pozycję w tabeli z 5 punktami. Osobną kwestią zostają potencjalne cele transferowe. Możliwy scenariusz zakłada powrót po Wilfrieda Zahę z Crystal Palace.

Iworyjczyk jest wyceniany przez władzę Orłów na 100 milionów funtów, lecz dobre relacje między klubami i potencjalne włączenie Michy’ego Batshuayia w umowę mogą znacząco obniżyć cenę.

Jeśli zimą nie dojdzie do żadnych wzmocnień, The Blues ruszą na rynek latem. Na liście życzeń klubu mają znajdować się Ben Chillwell, David Neres, Moussa Dembele i Jadon Sancho.

#chelsea #ae
  • 15
@PanKara: Pisałem o tym tylko bez nazwisk. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że był już kontakt z przedstawicielami Zahy, był kontakt z ludźmi reprezentującymi Hallera. To takie pewniaki a reszta to raczej plotki, najgorzej jest ze środkowymi obrońcami bo nikt nie chce w trakcie rozgrywek oddawać swoich filarów zespołu.
@PanKara: W najgorszym przypadku chyba lepiej byłoby spaść z LM do LE i postarać się ją wygrać drugi rok z rzędu. Może to być łatwiejsze niż ew. proba wskoczenia do top4, o wygraniu LM nie wspominając. To jednak czarny scenariusz. Biorac pod uwage liczne wapki innych zespołów i z pewnością wiele kolejnych na horyzoncie walka o top4 może być w zasiegu z obecną kadrą. Zwłaszcza po powrocie Hudsona i Loftusa.

Nie
@Kristof7: Widziałem komentarze, ale nie było oddzielnego wpisu, rzadko czytam wszystkie komentarze do wpisów wiec inni pewnie tez, a to przeciez info sprzed paru dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kris1910: Tylko LE to znowu zero prestizu, nikt nie bedzie chcial przyjsc z prespektywa grania tam, gdzie Żyro został królem strzelców (,)

Tutaj sie wszyscy zgadzamy, ze trzeba ogarnac obrone troche ( ͡
@PanKara: To już kwestia priorytetów na 2021. Wiadomo sam bym wolał abyśmy grali w LM, ale jeśli mamy w niej grać i nic nie ugrac, a w lidze być poza top4 i za rok musieć walczyć w LE to tez bedzie problem ściągnąć ludzi.
@PanKara: Mam nadzieję, że pójdziemy po Sancho, będzie naszym priorytetem i zrobimy wszystko żeby go ściągnąć, a Zaha to plan b albo nawet i c. Wolałbym Sancho za 150mln niż Zahę za 60, przecież to jest lepsza wersja Pulisicia z ograniem w Premier League, wielkie "nie" dla niego.
@Kris1910: Najgorsze jest to, ze nie pamietam dobrego transferu ktory zrobilby na mnie jakies wrazenie przez ostatnie kilka lat... Bedzie ciezko kogos sciagnac z gornej polki a stawianie na mlodzikow troche wychodzi nam bokiem.

Wkladaja duzo serca, biegaja jak #!$%@? w pierwszej polowie, ale w drugiej jakby brakuje im sil... Na szczescie cala topka obsysa na poczatku sezonu i dalej jest szansa zeby powalczyc o top4 nawet z taka kadra

@
@Narcyz_: @PanKara: Różnie można patrzeć na tego Zahe. Za te pieniądze jakie chce CP? Granda! Ale za 40-50 mln i oddać Michyego to już nie tak źle. Trzeba brać też pod uwagę, że pewnie zostaniemy po sezonie z 2 skrzydłowymi, 2 bardzo młodymi skrzydłowymi. I super byłoby ściągnięcie Sancho ale to kolejny młody zawodnik i trzeba zająć miejsce w top4 żeby w ogóle chciał przyjść a jeżeli podpisze ten nowy
@PanKara: Tak wygląda dzisiaj piłka, nie możesz czekać aż się gracz w pełni ukształtuje, musimy też walczyć o największe talenty, a Sancho takim jest tym bardziej, że na topke nas nie stać aktualnie głównie przez niejasną przyszłość.

@Kristof7: Ja nie jestem fanem Zahy głównie dlatego, że on nie jest graczem do ataku pozycyjnego, jasne, to za duży gracz na Crystal Palace, ale on tam błyszczy bo Orły przed każdym cofają
@Narcyz_: Wiesz to jednak jest trochę różnicy względem CHO czy Pulisica. Callum lubi grać indywidualnie i jest dość konkretny w przełożeniu na asysty i bramki. Amerykanin lubi zejść do środka i zagrać szybką piłkę z atakującymi a Zaha to chyba taki najbardziej klasyczny skrzydłowy i w rozsądnej cenie nie wiem czy nie byłby dobrym zakupem.
Tak wygląda dzisiaj piłka, nie możesz czekać aż się gracz w pełni ukształtuje, musimy też walczyć o największe talenty, a Sancho takim jest tym bardziej, że na topke nas nie stać aktualnie głównie przez niejasną przyszłość.


@Narcyz_: jasne, ale chelsea jest klubem ze swiatowego topu. taki klub powinien byc w stanie wyrzucic nawet i 200 baniek na kogos pokroju nejmara (ha tfu) czy mbappe. Chcialbym zeby ten klub mogl miec dwie
@PanKara: Też bym wolał żebyśmy brali gotowych piłkarzy ale:
- jacy są dostępni?
- gotowi piłkarze chcą wygrywać regularnie najważniejsze trofea, Chelsea mimo potencjału na razie tego nie zapewnia.

Sancho mniej więcej tak zjada Bundesligę jak Hazard zjadał Ligue w Lille. Dla mnie to powinien być priorytet, bo jeśli go przegapimy to będziemy mocno żałować. Z tego co wiem to mówił, że kibicuje Chelsea, no i mocno kumpluje się z Odoim.
@Narcyz_: Dokładnie, zwłaszcza zimą trudno o spektakularne transfery. Chyba, że jakaś lawina się odpali typu Sane, Neymar, Pogba, Bale itd. mało prawdopodobne, ale nie mozna wykluczyć. Bez tego bedzie trudno kogos wyciagnac. Predzej jakiegoś rezerwowego, który moze byc niezadowolony ze swojej gry. Czyli np mogłby do nas trafić.. Dembele -,-

Inna możliwość to ktoś rokujący, grający juz na najwyższym poziomie ze średniaka. Mam tutaj na mysli ludzi pokoju Chiesa, Harvertz