Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1253
Chciałem tylko przypomnieć, że nasi koszykarze osiągnęli więcej niż, tak chwaleni, piłkarze na Euro 2016. Też dotarli do ćwierćfinału, ale mistrzostw świata, nie Europy, spośród 32, nie 24 zespołów i to drużyną złożoną głównie z zawodników rodzimej ligi, nie mając w zespole żadnej światowej gwiazdy.
Szacun.
#koszykowka #pilkanozna #mecz
  • 54
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@S7-1500: ja jestem z tych wychowanych w latach 90. NBA było mega popularne, każdy gówniak miał czapeczkę z zespołem i oglądało się pojedynki Bullsów z Utah Jazz. Mecze Anvilu ze Śląskiem też leciały w publicznej przyciągając sporą publiczność. Później przyszła zapaść, ale Gortat grający w NBA cieszy się dużą popularnością.
@dondon: czyli nadal jak napisałem, za krykietem.
Teraz przetwórz informację, że mecze reprezentacji w piłce nożnej są ważniejsze od klubowych (cieszą się większą popularnością). W koszykówce natomiast dominuje tylko NBA.
Poza tym zacytuję to co wysłałeś:
"Despite being very popular in the US, Basketball lags behind in popularity in other countries. It is not a major sport in the majority of the countries in the world."
w cywilizowanym świecie


@dondon: gdybyś liczył cywilizowany świat musiałbyś odjąć USA i zostawić tylko UE (i zachodnią Europę), Kanadę, Australię i Nową Zelandię. No może Japonię i Koreę Południową.