Wpis z mikrobloga

@proszebardzo2: nie, bo przecież składka emerytalna to część składki ZUS. A rentowa, chorobowa, zdrowotną? Niesamowicie mnie (jako osobę zarabiająca nie najgorzej, a będąca zmuszona do pracy na UoP), że place te składki większe niż znajomi na B2B
  • Odpowiedz
Emocje studziła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, pisząc na Twitterze: "Chciałabym uspokoić przedsiębiorców. Zapowiedziana przez premiera Morawieckiego proporcjonalność składek na ZUS ma dotyczyć tylko najmniejszych firm. Nie straszmy więc tych dużych gwałtownym wzrostem składek".

W wypowiedzi dla Business Insidera dodała: - Proponujemy dalsze zmiany kierowane do przedsiębiorców osiągających niewielkie dochody, czyli ustalenie wysokości składki na ubezpieczenie społeczne najmniejszych przedsiębiorców w oparciu o dochód, a nie przychód (jak to miało miejsce w
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: po co mnie wołasz komunisto? xD
Twoje wpisy sugerują, że robotnik na minimalnej vs lepiej wykształcony vs specjalista vs przedsiębiorca = równość
zakładasz, że ma być "sprawiedliwość". Otóż, ludzie nie są równi, ludzie są gorsi i lepsi. Lepszą pracę powinno się wynagradzać, a ludzi na minimalnej karać, a nie obdarzać benefitami w myśl chorej solidarności społecznej.
  • Odpowiedz
@Greg36: @graf_zero: @ravau: @ZaplutyKarzelReakcji: @niko444:

Przypomina mi to fakenewsa z początków kadencji, jak wykopki żywiły głębokie oburzenie ze względu na tabelki z nowymi stawkami akcyzy na samochody sprowadzane zza granicy. Problem polegał na tym, że redaktor "zapomniał" o mnożniku 0,3%, który "delikatnie" dane w tabelce zmieniał.

projekt zakłada pozostawienie stawki RYCZAUTOWEJ. Składki proporcjonalne dla dochodu dotyczą tylko najgorzej zarabiających, więc de facto, nikt nie zapłaci więcej

Jak
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: pokaz mi informacje gdzie jest napisane ze najmniej zarabiający, mowili ze najmniejsi przedsiebiorcy czyli de fakto mozesz byc samozatrudniony jesli bedzie chodzilo o ilosc i zarabiac wiecej niz firma kilkuosobowa wtedy zaplacisz kolosalna kwote ze lepiej zwijac stad interes
  • Odpowiedz
Tu chodzi o oddawanie prawie połowy zarobionych pieniędzy na ZUS. Dolicz sobie do tego jeszcze podatek i tak na prawdę nie ma sensu prowadzić działalności.


Nope. Tu chodzi tylko o to, że rozpowszechniasz fake newsy.

@soso:
  • Odpowiedz