Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kinlej: Albo to nie była taka trauma, albo wcale nie byli w obozie.
Żydzi lubią manipulować do tego stopnia że nie wiadomo dokładnie jak przebiegał holokaust i ilu ludzi gdzie, jak i kiedy zginęło.

Potem mamy opowieści o kolejkach górskich prosto do pieca, o pokojach z kolcami i tak dalej.
To tak jakby zgwałcona laska chodziła w koszulce z napisem "zostałam zgwałcona" i twarzą gwałciciela


@kinlej: a co, to jej wina? Miałaby się wstydzić, że została zgwałcona? Wiesz dlaczego ofiary takich przestępstw boją się je zgłaszać? Bo boją się, że ktoś się o tym dowie i staną się pośmiewiskiem.
@kinlej: porównanie z dupy.
Poza tym tak, jest wiele kobiet, które przyznają się do tego, że były zgwałcone i mówią o tym otwarcie.
Dodatkowo łatwiej mówić o jakimś problemie, gdy cały świat go w jakichś sposób doświadczył. Bo kto nie widział zdjęć czy nagrań z obozów koncentracyjnych. A jak dużo osób widziało zdjęcia czy nagrania z gwałtu? co najwyżej słowną relację osoby zgwałconej.
@kinlej: mam nadzieję, że bait, bo porównanie jak najbardziej z dupy. Ubieranie się w taki strój symbolizuje szacunek oraz pamięć dla osób, które nosiły ten sam strój i zostały zamordowane, jest symbolem tego, że obozy koncentracyjne na prawdę istniały i nie jest to jakieś science fiction. Dodatkowo pokazuje to, że ludzie którzy przeżyli takie piekło wciąż żyją, a to może dawać ludziom do myślenia, żeby historia się więcej nie powtórzyła. Analogicznie
@Antyradek @kinlej: Dla Ciebie niezrozumiałe, ale dla tych ludzi to nie jakieś tam wydarzenie, tylko coś co naznaczyło i zupełnie zmieniło ich i życie. Ludzie wyszli z obozu ale obóz nie opuszczał ludzi do śmierci. Koleżanka babci miała pretensje do męża , że ona w tym Auschwitz była 40 lat, bo on i jego towarzysze z obozu mieli taką silna więź że często się widywali i ciągle opowiadali i wspominali wszystko