(Baraż, Baraż)
Baraż
(Baraż)
W niepojętą przestrzeń miłości!

Przed nami trzy mecze o pozostanie/awans do Zaplecza oraz jeden o awans/utrzymanie się w Ekstraklapie, który zostawimy sobie na deser.

BSG Galactica - Cambodian Farmers FC

BSG Galactica najchętniej zapomniałoby o całym sezonie. Brak kwalifikacji do Pucharu Wysokiej Rangi i baraż o utrzymanie w lidze rozczarował uczestników pierwszej edycji Pucharu. Cambodian Farmers FC długo plasowało się na podium Okręgówki by ostatecznie spaść z tego miejsca. Obie drużyny wyszły już na boisko, gwizdek sędziego i zaczynamy! "Farmerzy" zaczęli bardzo dynamicznie, podrażnieni wynikiem ostatnich dwóch kolejek w lidze. Świetne prostopadłe podanie, napastnik dostawia stopę z gumowcem i gol! 1:0 prowadzi CFFC! "Galaktyczni" próbowali przedrzeć się na pole karne przeciwnika, ale do końca pierwszej połowy nie udało im się oddać nawet jednego celnego strzału. W drugiej połowie BSG Galactica zaczęła odważniej. "Farmerzy" coraz częściej gubili się w swoich szykach obronnych, dając kolejne okazje rywalom. Żadna z akcji nie została jednak wykończona. W doliczonym czasie gry do rzutu wolnego ustawił się pomocnik "Farmerów". Dośrodkowanie, główka i 2:0! BSG Galactica spada do Okręgówki, a Cambodian Farmers FC nowy sezon zacznie na Zapleczu!

FC Execberg - RKS HUWDU

Dwie nieobliczalne drużyny - "Aplikacje" potrafiły wygrywać z najlepszymi i przegrywać ze słabymi. RKS HUWDU opanowało do perfekcji rozczarowywanie swoich kibiców. Czy i teraz będzie podobnie? Gwizdek i zaczynamy!
Obie drużyny pierwszą połowę grały bardzo nerwowo. Wpadka goniła wpadkę, a ilość niefortunnych podań przekroczyła liczbę członków, które w swojej profesjonalnej karierze obsłużyła Sasha Grey. Do przerwy 0:0. Druga odsłona spotkania nie była specjalnie lepsza, a liczba błędów i niedokładnych podań u obu drużyn przekroczyła wspomniany wyżej Sashy plus licznik pusiek Łysego z Brazzers. 0:0 w regulaminowym czasie gry oznaczało konieczność rozegrania dogrywki!
RKS HUWDU znużone własną grą przeprowadziło pierwszą składną akcję w meczu. Prostopadłe podanie do skrzydłowego, ten podał do wbiegającego napastnika, strzał i bramkarz wybija mocno piłkę! Szybki kontratak zmęczonych przecież niczym w tym meczu rywali, sytuacja dwóch na jednego z bramkarzem i gol! FC Execberg strzela jedyną w obu dogrywkach bramkę i utrzymuje się na Zapleczu! RKS HUWDU swoją szansę na awans będzie miało w następnym sezonie, ale już teraz piłkarze będą przygotowywać się do prestiżowych rozgrywek Pucharu Wysokiej Rangi.

Bleak Midwinter - Czarne Barany

Bleak Midwinter widzieliśmy w tym sezonie w różnych częściach tabeli. Prezes wyraźnie dał do zrozumienia swoim piłkarzom, że nie jest zadowolony z uzyskanych przez nich wyników. Czarne Barany z kolei mocno rozbudzały nadzieje swoich kibiców, będąc nawet przez jakiś czas liderami tabeli. Ostatecznie ledwo zakwalifikowali się do baraży. Ten mecz jest o tyle ciekawy, że obie drużyny ze względu na wyniki ligowe na pewno zagrają w Pucharze. Obie drużyny już na boisku, zaczynamy!
Czarne Barany zaczęły w swoim stylu - zmasowane rajdy w stronę pola karnego rywala, wysoki pressing i odważna gra ciałem. Bleak Midwinter w ogóle nie było zaskoczone tą taktyką - sezon spędzony na Zapleczu, gdzie nawet o dodatkowy chleb na stołówce walczy się bardziej zaciekle niż z kaczkami i Ukraińcami nad Odrą, przygotował ich na takie wyzwania. Strata piłki Baranów w środku pola, błyskawiczna kontra i gol! Bleak Midwinter prowadzi 1:0! Takim też wynikiem skończyła się pierwsza połowa.
W drugiej Barany przygotowały dla swoich rywali prawdziwą terapię szokową. Najpierw dwie minuty po wyjściu na boisko strzelili kontaktową bramkę. Później karnego za faul obrońcy "Ponurych" zamienił kapitan drużyny. W 60' minucie po świetnej kombinacyjnej akcji Baranów piłka wpadła do siatki po raz trzeci, ale sędzia liniowy dopatrzył się minimalnego spalonego. Zdruzgotane "Ponuraki" potrzebowały 15 minut, aby otrząsnąć się z szoku, co umożliwił im mocno zmęczony rywal. W 90' minucie po świetnym dośrodkowaniu skrzydłowego Bleak Midwinter obrońca Baranów tak niefortunnie interweniował, że wpakował piłkę do własnej bramki! 2:2 i koniec regulaminowego czasu gry, zaczynamy więc dogrywkę!
Obie drużyny mocno opadły z sił. Widzowie zastanawiali się jak to możliwe przy stosunkowo niewielkim obciążeniu ligowym, ale czy widzowie myślą, że fajnie się tak biega 90 minut za piłką? Pierwszy kwadrans dogrywki do zapomnienia. W drugiej odsłonie po raz kolejny obrońca Baranów popełnił błąd, wypuszczając na wolne pole napastnika Ponurych. Bramkarz musiał ratować drużynę faulem, za który obejrzał czerwoną kartkę, a dla przeciwników podyktowany został rzut karny. Do piłki podszedł kapitan drużyny. Spojrzał w oczy zmiennika bramkarza, przymierzył, strzelił pod poprzeczkę i gol! Bleak Midwinter trafia trzecią bramkę i wygrywa całe spotkanie 3:2! Czarne, Zmęczone Barany pozostają w Okręgówce na następny sezon!

Dzieci z Bullerbyn - PS Paruwixy Salcefixony

Dzieci z Bullerbyn były wymieniane w roli faworytów do wygrania Ekstraklapy. Los jednak chciał, żeby bronili się przed spadkiem w meczu z nieobliczalnymi PS Paruwixami Salcefixonami. Znak od telewizji, że wszystkie reklamy zostały wyemitowane, gwizdek i ruszamy!
Obie drużyny bardzo ostrożnie podeszły do spotkania. Szanowały piłkę, unikały długich podań, a większość walki rozegrano w środku pola. Obie drużyny zaserwowały nam dobrze znane z Pucharu Wysokiej Rangi piłkarskie szachy i do przerwy nie strzeliły żadnej bramki. W drugiej połowie PS Paruwixy Salcefixony podkręciły tempo. Zawodnicy próbowali odważniejszych zagrań, co pod koniec spotkania wykorzystali przeciwnicy. Po stracie piłki pod polem karnym przeciwnika "Kiełbasy" musiały szybko wracać na swoje pole karne. Nie zdążyli jednak ustawić szyku obronnego, a "Bombelki" jedynym strzałem celnym w meczu pokonali bramkarza o pseudonimie "Paruwa" i wygrali całe spotkanie! PS Paruwixy Salcefixony na pocieszenie mogą rozpocząć przygotowania do Pucharu Wysokiej Rangi, który startuje już w następnym tygodniu!

@achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Nadal możecie przyznać Dziką Kartę swoim rywalom do 15.09 do godziny 21:00. Głos oddany na siebie jest nieważny. Głosowanie w tym formularzu

Jeżeli jesteś widzem i nie chcesz przegapić spotkań Pucharu Wysokiej Rangi, zapisz się do Mirkolisty!
lacuna - Mecze barażowe! #lacunafutbolowo
------------...
  • 6
@lacuna CF Staszki
Widzicie Panowie? Mowilem: gramy swoje, źle na tym nie wyjdziemy! I co? Inne drużyny muszą teraz zapieprzac w Pucharze, a my fajrant.
Kibicom mówisz że skupiasz się na przyszłym sezonie, działaczom że na treningu juniorów, a Ty sobie tup tup tup na grilla ze szwagrem. To jest życie! Pamiętajcie: podstawa szczęścia w życiu są niskie oczekiwania! Nie jesteś szczęśliwy? Obniż standardy!
@lacuna: Dzieci z Bullerbyn

Trener obserwował panującą radość w szatni, wszyscy świętowali wygrany mecz i pozostanie w ekstraklapie. Nie sądził, że po udanym pucharze, jego najważniejszym meczem w sezonie ligowym będą baraże o pozostanie w lidze.
- Panowie! Dajcie mi powiedzieć parę słów. - wszyscy odwrócili się w stronę trenera
- Zagraliście straszne gówno w całym sezonie i tym meczu. Szanse na puchar straciliśmy...
- Ale przecież jeszcze dzika karta jest!