Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #wynajem #mieszkanie

Co to za poroniony pomysł, że agencja chce kilka tysięcy za pokazanie mi mieszkania do wynajęcia? Pewnie trochę slowpoke, bo coś czuję, że proceder ma kilka lat, ale szukam czegoś do wynajęcia od kilku dni i ręce opadają. Nasrane tymi ogłoszeniami tak, że normalnych ofert nie widać, bo muszą jedno ogłoszenie dodać dla pewności 20 razy pod różnymi nazwami, a przy kontakcie się okazuje, że chcą 2-4 tysiące za to, że mnie z właścicielem skontaktują xDD

Może to ma sens przy sprzedaży/kupnie mieszkania, ale ja nie zamierzam wywalać średniej krajowej za tak idiotyczną i nikomu niepotrzebną robotę. Oczywiście nic o mieszkaniu nie wiedzą, 99% czasu tylko smarkają do telefonu "hmm, no o to musiałbym zapytać właściciela", a za jedno mieszkanie chcą odpowiednik jednej przeciętnej pensji, ha tfu. Prędzej coś wynajmę długoterminowo na airbnb niż zapłacę tym nierobom ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przynajmniej tam opłata serwisowa to 200 zł, a nie #!$%@? kilka tysięcy xD
  • 51
@Raul777: Nawet jak się zdecyduję to z jakiej racji mam cokolwiek za to płacić? Co oni takiego wnieśli do tej transakcji, co jest warte takiej kasy?
Kilkaset złotych bym przebolała, skoro taki jest rynek, ale równowartości miesięcznego czynszu nawet dla samej zasady nie zapłacę.

@Mu_H: Dokładnie, jak ma takie fanaberie to niech sobie sam za to płaci, albo chociaż rozłoży to na wysokość czynszu żeby mnie tak nie kłuło w
@Mu_H: Oni tez płaca agencji.
@pianinka: Do tego da się to utargować, raz miałam do czynienia z agencja i wzięli 600zl. Na olx czy gumtree zaznaczasz, ze tylko prywatne oferty. Ja nie jestem nastawiona bardzo negatywnie (przy założeniu, ze prowizje się targuje ostro), bo maja często mieszkania w dużo lepszym standardzie, z niższym odstępnym i przy wynajmie długoterminowym ta prowizja nie jest duża.
Gdzie ich praca to pojsc kilka razy z klientem pokazać lokal,


@zapalara: w tym momencie ich praca to głównie łapanie klientów i utrudnianie dostępu do ofert bezpośrednich:

-dzwonienie do ofert bezpośrednich i namawianie na pośrednictwo
-jak się nie zgadzasz to i tak #!$%@?ą ogloszenie
-#!$%@? ogłoszeń konkurencji
-wystawianie nieaktualnych ogłoszeń aby ściągnąć klienta który slyszy: wczoraj się wynajelo ALE mam w okolicy inne...
-kombinowanie jak zgarnąć prowizję od dwóch stron

Także
: Nawet jak się zdecyduję to z jakiej racji mam cokolwiek za to płacić? Co oni takiego wnieśli do tej transakcji, co jest warte takiej kasy?


@pianinka: xD 1. Kto wystawil ogloszneie. 2. Z kim rozmawialas odnosnie mieszkania. 3. Tak działa swiat i zaskocze cie, bo to wlasciciele mieszkan odpowiadaja za taki stan rzeczy. Jest to tez swego rodzaju odsianie chetnych, jak stac kogos na taka prowizje, to znaczy, ze jakas
Kto wystawil ogloszneie.


@heater: które zazwyczaj jest tak napisane że nic nie można się dowiedzieć, zdjęcia również są robione byle jak jeśli w ogóle robią je sami a nie biorą od właściciela.

Z kim rozmawialas odnosnie mieszkania.


@heater: tylko rozmowa z agencją wygląda zwykle tak że jedyne czego się dowiesz to "nie wiem" lub "bez umowy nie mogę powiedzieć".

Jest to tez swego rodzaju odsianie chetnych


@heater: owszem, mnie