Wpis z mikrobloga

#programowanie #praca

Elo, jestem embedem i robię w #jezykc

Ale też sporo piszę w #python i już mi stuknął ten słynny rok doświadczenia (chociaż teraz to się mówi o dwóch xd). Nie ukrywam, że dość cieplutko mi w moim #!$%@?łku, wyrabiając dupogodziny, ale myślę coraz częściej o opcji awaryjnej, gdyby np. nie dali mi kolejnej podwyżki, albo upadli i sobie głupi ryj rozbili. Powiedzcie mi no, wywróżcie z fusów, czego teraz się wymaga od mocnego juniora w pythonie (dalszej drogi w embedded raczej nie rozważam, bo kiepsko płatne i podobno w większości firm z tej branży nie jest tak różowo jak u mnie)?
  • 14
@zwei: embedded kiepsko płatne? W moim doświadczeniu wprost przeciwnie. Wystarczy załapać dobrą niszę np IoT i robić dla klientów zagranicznych. Nie zamieniłbym na pythona w którego idzie masa ludzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zwei: można wiedzieć ile obecnie masz płacone? Ja pracuje jako programista Pythona, wiedza z Flaska django jest potrzebna a żebyś mial jakiś pieniądz to najlepiej jak masz wiedzę odnośnie rest API, js +jakis framework (angular, react)
@zwei: zalezy. tytul tytulem, ale python jest wykorzystywany w roznych dziedzinach. junior python raczej dostaja typowi web devi, bo ci np z big data moga dostac np junior big data engineer, a devopsi junior admin/devops/platfor/automation itp itd. co z python'a- big data/data science, devops czy web? to pierwsze to spark/tensorflow/pandas moze scala. to drugie to linux, bash, aws/azure/gcp, ansible, teraform. to trzecie to flask/django/tornado, html, css, aws i jakis react.


@
@no_one6: mam na myśli pracę zdalną. Freelancing embedded w moim doświadczeniu jest bardzo dobrze płatny. Wystarczy poodpowiadać na ogłoszenia na Upwork/Freelancer trochę, ja tak od zera doszedłem do grupy stałych klientów.
@no_one6: nie no gdyby hajs był na pierwszym miejscu to już bym zmienił pracę. A ja tylko chce się doskillowac w razie czego. Tutaj chciałbym zostać jak najdłużej ze względu na zajebista atmosferę i ciekawe rzeczy które robię. Nie nudzę się, co jest dla mnie najważniejsze.
@no_one6: to trochę wynika ze specyfiki tego co robię. Radiówka = standaryzacja. Np certyfikacja od zera stacku BLE to kilka lat i blisko milion USD. Więc firmy robią co mogą żeby upgradować istniejący soft który zwykle jest w C.
A co do ogłoszeń nie raz to c++ to tak naprawdę c bo hehe co to za różnica.
Są też różne rozumienia pojęcia embedded. Dla części rynku embedded to całkiem mocne komputery