Wpis z mikrobloga

#londyn #podroze

Hej, za niecały miesiąc jadę do Londynu i mam kilka pytań
1. Jak najlepiej poruszać się po mieście, jasne, domyślam się że metrem, ale jak żeby było to w miarę korzystne cenowo, bo #oyster wychodzi chyba średnio
2. Co najlepiej zobaczyć poza oczywistymi rzeczami jak Big Ben, Tamiza, MHN, czy Oxford Street?
3. Czy wybór hotelu w Ilford to dobry pomysł?
  • 28
@alfredbuzdygan:
1. oyster wlasnie, 7 funtów za caly dzien to nie jest średnio przecież. metro.
2.
- kilka godzin albo cały dzien na okolice parlamentu, buckingam, westminster i tak dalej,
- british muzeum - długo miałem wstręt do muzeów, po pierwszym razie w BM to się odwróciło

Na jak długo jedziesz? Jak na krótko, w sensie weekend czy mały urlop to chyba jeden kij gdzie spanie i jaki hotel, byle do
@KeepCalm:

1. Jak się wczytałem to właśnie widzę, że oyster najlepiej. Jeszcze jest ten system contactless - pytanie czy z revolutem to działa? Bo z tego co rozumiem, to zasada taka jak Oyster, tylko nie trzeba płacić prowizji za wyrobienie.

2. Dzięki, na pewno mam w planach zobaczenie BM i NSM.

Jadę na 3 noce, w piątek rano o 9 na Stansted, a powrót w poniedziałek o 18. Także czasu jest
@alfredbuzdygan: co to jest MHN?

Z widoczkowych atrakcji zawsze polecam taras widokowy na 10 piętrze Tate Modern i taras widokowy w Sky Garden. National History Museum też jest fajne całkiem- sam budynek w sobie nawet robi wrażenie. Jak będzie już koło NHM to możesz do Harrodsa sobie wejść. Wymieniam te miejsca bo ludzie zwykle nie chcą płacić za wejściówki.

Big Ben w remoncie

Ilford jest dosyć syfiaste, jeśli masz opcje gdzie
@black-wolf Dzięki za informację. Jeżeli chodzi o Ilford to po prostu są dosyć budżetowe hotele w tej okolicy, domyślam się że to nie jest przypadek ale chciałem spróbować takiego taniego weekendu, w sensie lot plus hotel. Gdybym miał jakieś pytania, mogę się do Ciebie odezwać? Widzę że jesteś miejscowy. :d
@alfredbuzdygan 1. Metro, żadne autobusy. Zresztą abyś dojechał do centrum to już wszędzie piechota dojdziesz do większości miejsc. Jak są jakieś większe odległości to metro. Piątek i sobota metro działa w nocy jakbyś gdzieś zabalowal ;) po 09:30 rano i po 19: bodajże metro jest tańsze niż w peak times. Revolut alboMonzo użyj.
2. Big Ben ktoś wspomnial wszędzie jest cały w rusztowaniu, nic nie zobaczysz. Oxford Street milion ludzi, nie da
@alfredbuzdygan 3. Ilford jest blisko centrum - Liverpool Street Station. Możesz trafic na szybki pociąg, który zatrzymuje się tylko na Stratford i Liverpool Street.
Libia TfL Rail, która jedzie przez Ilford jest dość awaryjna i czasem zawieszaja połączenia na weekend. Wtedy możesz pójść z buta 15 min do najbliższego metra jakim jest Gants Hill (central line) albo wziąć autobus 128, 150, 123, 167 w kierunku Claybury Broadway/Wood Green ale jak korek to
@alfredbuzdygan a i jesscze możesz sobie popłynąć łódka np z London Eye do Greenwich - też odbijasz się oysyerka albo karta contactless. Fajnie jak jest ciepło i widoki też niczego sobie :) wygoogluj sobie gdzie są pier z którego możesz wziąść i popłynąć.

DLR też fajnie użyć np z Bank do Canary Wharf ("metro" bez kierowcy) - super widoki

Canadu wharf też ladne do zwiedzenia