Wpis z mikrobloga

4 ojro dla takiego Angola albo Niemca to jak dla ciebie 4 zł

normalna cena

te sklepy są nie dla Polaków


@TwojStaryToKorniszon: To może w ogóle przestańmy wpuszczać Polaków na lotniska, w końcu nie dla plebsu to, nie?
Lotniska w Polsce są zarówno dla Polaków, jak i obcokrajowców, a takie absurdalne ceny jak 17zł za puszkę piwa wartą w sklepie ze 3zł to nie są normalne ceny, tylko skandal i należy
  • Odpowiedz
@merci:
W randomowym sklepie za 0.5l Borjomi zapłaciłem 5,16zł, tylko że borjomi jest średnio 3x droższa od zwykłej wody.
Za pepsi 0.5l dałem na mieście 2zł.
Piwo też około 2-3zł (takie lepsze)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ms93 mysle ze dwukrotnosc ceny detalicznej bylaby do zaakceptowania przez polskiego klienta a malo tego atrakcyjna dla obcokrajowca. Niestety w polsce ceny w takich miejscach jak np lotniska sa tak szalenie wywindowane ze zniechęcają do zakupu mało tego negatywnie nastawiaja nas do naszego kraju.
  • Odpowiedz
absurdalne ceny jak 17zł za puszkę piwa wartą w sklepie ze 3zł to nie są normalne ceny


@ms93: ekchem... no nie. Wynajem powierzchni na lotnisku jest w uj drogi, widocznie musza mieć takie ceny żeby im się kalkulowało prowadzenie tego biznesu.
Nikt cię nie zmusza do kupowania browarów w sklepie na lotnisku, możesz #!$%@?ć się przed lotem w domu. albo walnąć małpkę w kiblu (nawet po kontroli bezpieczeństwa, małpeczka mniejsza niż
  • Odpowiedz
@blackphoenix: Problem w tym, że to lotnisko to nie jest jakiś prywatny biznes, a obiekt państwowy wybudowany dla obywateli za ich pieniądze, więc nie powinien tam obowiązywać dziki kapitalizm, tylko powinny być utrzymane jakieś standardy dostępności usług, np. przez takie czynsze, by nie wymagały one tak wysokich cen produktów dla klientów końcowych. Ja nie oczekuję Biedronki na lotnisku, ale nie chcę też takiego zdzierstwa.
  • Odpowiedz
nie jest jakiś prywatny biznes

@ms93: trochę tak, ale nie do końca

@ms93: ok, a co powiesz na Orlen? też jest państwowy, nie powinni zdzierać za paliwo a zgodnie z ostatnim raportem rocznym zarobili 7,2 mld PLN.
PP Porty Lotnicze to nie jest działalność non-profit.
  • Odpowiedz
@blackphoenix: Pytanie czy spółki skarbu państwa świadczące usługi na rzecz obywateli powinny mieć duże zyski jest jak najbardziej zasadne. Bo tak naprawdę, jeśli dałoby się te usługi świadczyć taniej, to obecne ceny tych firm są niczym innym, jak dodatkowym podatkiem nakładanym na obywateli.
  • Odpowiedz