Wpis z mikrobloga

Inventor czy SolidWorks? A może coś innego? Którego CAD'a się uczyć?

Przygotowałem odpowiedź na pytanie Widza kierując się własnym punktem widzenia na to, którego programu się uczyć do modelowania 3D i jak to wygląda z punktu widzenia pracownika technologa / konstruktora.

Zapraszam: [[#62] Inventor czy SolidWorks? A może coś innego? Którego CAD'a się uczyć?](https://youtu.be/D16t2Kb-jmU)

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

#inzynierprogramista #projektowanie #modelowanie3d #cad #studbaza #pracbaza #youtube #solidworks #inventor #siemens #catia #autodesk
InzynierProgramista - Inventor czy SolidWorks? A może coś innego? Którego CAD'a się u...

źródło: comment_QnFiubRP2N9lg9rgxgZSxk9ZYGpJAxbp.jpg

Pobierz
  • 6
@Migfirefox: czyli dla Ciebie moje nagranie wcale nie będzie odkrywcze, ponieważ do tego nawiązuję, że tak naprawdę jako osoba pracująca czy poszukująca pracy ma niewielki wpływ na to, jaki program będzie używać, no chyba że może sobie na to pozwolić i szukać pracy pod program (raczej mało prawdopodobne). Ale w 99.9% przypadków to w czym pracujemy zależy od tego do jakiej firmy pójdziemy. Dosłownie wszystkich programów CAD również raczej nie będziemy
Wydaje mi się, że Solidworks, NX są dość podobne. Dopiero catia różni się znacząco. Poznawanie jednego z dwóch pierwszych automatycznie poprawia nasza wiedzę w drugim ale już budowanie modelu w cati było dla mnie zupełnie nowe.
Podsumowując. Osoby będące w temacie pewnie wiele z tego nie wyniosą i mój przekaz będzie oczywisty (może nawet banalny), natomiast dla osób, które dopiero wchodzą w świat inżynierii i używanych narzędzi - może ta przygotowana treść rozświetli pewne wątpliwości i będzie przydatna.


@InzynierProgramista: O to to. Dla starych wyjadaczy tam nie ma nic nowego. Dla młodych to jest sporo.