Wpis z mikrobloga

Czy mówienie, że wartość wynagrodzenia zależy od pracodawcy a nie od wysokości popytu i podaży to takie #!$%@? januszy, czy jednak coś w tym jest? Pytam się bo uczę sie jeszcze więc nie mam doświadczenia w sumie żeby temu jakoś zaprzeczyć podczas dyskusji, o ile jest mi ono potrzebne, a usłyszałem od pewnej 'madrej' osoby dzisiaj ze teraz jak pracownik idzie do szefa żeby mu podwyższył pensje to on mówi żeby #!$%@? bo ma 10ciu na jego miejsce i mówi że bardzo dobrze że PiS je podwyższył i przecież w takiej Norwegii itd też zarabiają w cholere i masło u nich kosztuje przykładowo 5 euro ( ͡º ͜ʖ͡º)
#ekonomia #gospodarka #polska #polityka
  • 3
idzie do szefa żeby mu podwyższył pensje to on mówi żeby #!$%@? bo ma 10ciu na jego miejsce i mówi że bardzo dobrze że PiS je podwyższył i przecież w takiej Norwegii itd też zarabiają w cholere i masło u nich kosztuje przykładowo 5 euro ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Lawsuit: I tak i nie. Powiedziałbym, że o ile normalny pracodawca będzie starał się znaleźć złoty środek pomiędzy
@Lawsuit

Udział średniej płacy w PKB na pracownika (wydajność pracy) w Norwegii jest równy Polsce. Różnica w wysokości średniej płacy w Polsce i Norwegii nie wynika z tego, że przedsiębiorstwa ogółem w Polsce w małym stopniu dzielą się zyskami, tylko z tego, że ich zyski są małe.

PKB i liczba pracowników:

496 mld euro : 16,0 mln : 12 m-cy = . 2 600 euro ... Polska
368 mld euro : .
@Raf_Alinski za bardzo na PKB się nie znam, mniej więcej rozumiem że PKB na głowę jest większe ze względu na dużo mniejsza ilość ludności w Norwegii tak? Samo PKB w polsce się rozwija dużo szybciej,tak jest przynajmniej na wykresach. Trochę nie rozumiem bo się nie wyspałem dzisiaj, czyli aktualne ceny i pensje w Norwegii są na plus gospodarczo czy nie, są podobne do tych w Polsce?