Wpis z mikrobloga

i pyk, kolejny dzień produkcji z #fotowoltaika za nami.
Dla zainteresowanych: do końca września postaram się wrzucać zrzut co dzień. Od października, co tydzień z posumowaniem. Nadchodzi zima. Produkcja pomału powinna lecieć na łeb.

Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWh na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na wschód.
Wykres z 17.09.2019 - bardzo duże zachmurzenie i deszcz
Pobierz
źródło: comment_y39xnz5M6qNEUicMlzWMEmVzEDhDhnHF.jpg
  • 228
@pokey: pompa powinna styknąć spokojnie. Jeśli chodzi o kominek i bufor: sterowanie mam ograniczone do minimum. Za buforem mam zawór termostatyczny mieszający, na którym ustawiam temp zasilania. Nic więcej. Temp w domu reguluje na rozdzielaczach. Przy pompie to się nie zmieni. Chce tylko założyć jakiś termostat prosty do sterowania właczeniem i wyłączaniem pompy obiegowej. Czym mniej kombinacji tym lepiej. Ale jesli dopiero planujesz dom to daruj sobie kominek. Ja go miałem
@kwahu666: i jak to wygląda przy użytkowaniu maszyn/oddawaniu nadmiaru do sieci? Bo słyszałem masę bzdur, że się nie da funkcjonować na 3 fazach z fotowoltaiką, ale wkładam to między bajki, ale chciałbym mieć jakiś feedback od użytkownika, a nie janusza z elektrowni.
@kuncfot: dokładnie tak to u mnie będzie wyglądać po włączeniu PC. Kominek zostaje w układzie otwartym i wpięty jest w wężownicę bufora, a PC w zamkniętym wpięta bezpośrednio. Wtedy jak piszesz. Rozpalam w kominku i PC nie ma potrzeby pracować.
Jak idziesz w PC to nie dokładaj nic więcej. Szkoda kasy. Nie wspomnę już o bałaganie w salonie. Kurzu, dymie, robakach z drzewa i cholera wie czym jeszcze


@kwahu666: Kominek to marzenie mojej drugiej połowy, ale sam nie wiem czy to w ogóle będzie możliwe (powiat krakowski). Sam patrzyłem przez pryzmat zapewnienia sobie źródła ogrzewania w razie braku prądu.

Z resztą w hydraulice i automatyce domowej jest tyyyyyle rozwiązań, to które
@pierwszapomoc: Nie jest to idealne to idealne rozwiązanie, lepiej było by mieć kominek powietrzny - działa nawet w przypadku awarii prądu - a w domkach wszystko jest na prąd. Ale jak już miałem kominek z PW to głupio było go nie podłączyć.