Wpis z mikrobloga

Patologia płatności na transie
Zaległość 5000e, 14 dni przeterminowana
Jak zgłoszę to do Transinkaso to zapłacę 6%, czyli 300e. Po czym ta firma wskaże transinkasso że zapłaci np za 2 tygodnie. Więc jestem w plecy 300e, a już czekam 2+2 = 4 tygodnie. Po 2 tygodniach firma nie zapłaci dalej, i transinkaso wyznaczy im termin kolejne 2 tygodnie, czyli będę czekał już 6 tygodni.

Po 6 tygodniach ta firma nie zapłaci dalej, więc wpadnie na giełdę dłużników, ale nie zablokują jej możliwości wystawiania ładunków, więc nic to nie da.

ku$%^

#bekaztransa #transport #spedycja #logistyka
  • 15
@xspeditor: To po co z tego gówna korzystasz? Wszyscy narzekają, ale umów nie wypowiadają, więc trans się nie zmienia, chociaż w tej chwili jest okropnym rakiem. U mnie wypowiedzenie już leci i zaraz będę miał to gówno z głowy, tym bardziej, że dla mnie jest marnowaniem kasy. Nie wziąłem stamtąd żadnego ładunku od kwietnia.
@JudzinStouner: jak się jeździ na 5/6 dni tylko to trudno nie korzystać.
Timo jest nie lepsze, jak firma zostanie z Timo usunięta to mają to już w dupie.

W zeszłym roku miałem tak z FOX TRUCK GMBH - 1500E
ISALES D.O.O - -1300E
@xspeditor: Timo jest o tyle lepsze, że przynajmniej blokuje dostęp do giełdy. Jeżeli spółka nie została postawiona w celu #!$%@? jak największej liczby jeleni, to jest to dla niej mega problem. Jeżeli została, to nawet sądy Ci nie pomogą.
@JudzinStouner: najlepszy zarobek na transporcie to bym widział, sprzedawać swoje ładunku Litwinom / Bułgarom / Rumunom na timo.

Zrobić ze 100k euro obrotu, ale sprzedawać tylko po max 1 /2 zlecenia do jednej firmy. Wtedy firmom zagranicznym nie będzie się opłacało tego windykować.
@xspeditor: Transinkasso to rak, w ogóle windykacje które biorą procent z góry należy ignorować. Mój windykator ściąga długi z Polski za 7% (płatne po udanym ściągnięciu i przerzucane znowu na dłużnika, windykacja tej noty gratis), a z zagranicy za 10% (analogiczny schemat).

Lubię zgłaszać różnych ananasów, którzy przeciągają termin płatności o gówno ładunki po 200€ :3
@Roys_Loys: @AmanitaMuscaria9: Korzystam z Kaczmarski Inkasso, o którym mówił xspeditor ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak na razie miałem dla nich 4 sprawy i tylko w jednej, gdzie sprawa poszła do prokuratury za oszustwo poprzez słupa na 200k€ sobie nie poradzili. Cała reszta sprawnie jest ściągana.

Ja się nie sparzyłem, więc nie mogę nic złego o nich powiedzieć.