Wpis z mikrobloga

Witam witam, mam pytanie. Jak włączyć ogrzewanie w domu żeby poszło na grzejniki. Mam piec na gaz. Wiem, ze zdjęcie nie mówi zbyt wiele, ale to jeden z zaworów, który zastanawia mnie czy nie powinien być przekręcony ( nie mam pojęcia, czy jest to zakręcone czy odkręcone, a boje sie ryzykować że wszystko wystrzeli w powietrze hehe ). Jeśli chodzi o sam piec to jest w nim ustawione wszystko , temperatura itp. Po ustawieniu temperatury piec idzie mocno w góre ( grzanie ) ale po kilku sekundach spada ( dlatego myślę, że może jest faktycznie zawór zakręcony) Rury tuż przy piecu też zimne. ps: Z domownikiem który zna się na tym nie ma kontaktu, stąd pytanie.

#ogrzewanie #piec #gaz
Pobierz imdejv1 - Witam witam, mam pytanie. Jak włączyć ogrzewanie w domu żeby poszło na grze...
źródło: comment_s1pzIyF9T4bDxLX5FUtNMfbtvA2QaYzy.jpg
  • 25
@Suheil-al-Hassan: To czemu nie idzie w ogóle ciepło na grzejniki. Ustawiam na piecu np. 30 stopni , piec w minute robi 30 stopni ( tak to rozumiem ) i sie wyłącza i temperatura spada z powrotem do 20. Jakiś pomysł ?
@LM317K: Przy samym piecu jest tylko jeden zawór który jest z boilera i jak rozumiem w nim chodzi o to żeby dolać wody do grzejników jedynie i nic więcej. Poza tym jedyne zawory jakie są to te ze zdjecia, a dalej w strone pieca nie ma nic, od razu wchodzą rury do pieca.
@LM317K: Nie, nie podłogowe. Zwykle grzejniki i też w sumie myślałem nad tym że tą temperature to ja za niską ustawiam. Ale dlaczego jest tak że zasuwa mocno do góry temperatura i po kilkunastu sekundach sie rozłącza zamiast dawać czadu az sie nagrzeją ?
@imdejv1: trudno powiedzieć, może pompa obiegówka się nie załącza? Ale to by było dziwne.
Zapowietrzone grzejniki u mnie "szumią". Jak nie szumią to nie są zapowietrzone albo w ogóle nie ma wody w układzie ¯\_(ツ)_/¯
Ustaw temp z 45-50 stopni na piecu i obserwuj
@imdejv1: hmm w sumie to normalne xD Bo to jest tak, piec się odpala, woda w wymienniku się nagrzewa i załącza się pompa obiegowa. Temperatura wody w układzie będzie powoli rosnąć. Do tego dochodzi jakieś tam opóźnienie na czujniku temperatury (jeszcze zależy gdzie jest umieszczony może na powrocie akurat)
Nie wiem jaki to piec, jak jest ikonka płomienia to znaczy, ze wszystko ok i podgrzewa