Wpis z mikrobloga

Kupiłem baterię #greencell od @SwiatBaterii do mojego #thinkpad #x220. Jestem zadowolony po kilku wstępnych sesjach ładowania i rozładowywania bateria trzyma 4-5h. OS #lubuntu, netflix, youtube, programy biurowe, programowanie - jestem póki co zadowolony. Mam nadzieję, że długo mi tak posłuży. :-)

Jedyny problem z jakim się borykam od samego początku to fakt, że bateria nie chce się załadować do 100%. Według tlp zatrzymuje się na 99,5% pojemności. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mowa o tej baterii: https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-ibm-lenovo/34008-bateria-42t4861-green-cell-do-lenovo-thinkpad-x220-x220i-x220s.html
  • 11
@kruppek tak, masz rację. ale według zaleceń producenta ma starcie należy 3-5 razy rozładować do 10% i ładować do 100%. Nie udało mi się tego zrealizować tak jak opisałem wyżej. Nie jest to jednak jakiś poważny problem jeżeli chodzi o jej używanie.
@Elpie: Hej, jeśli bateria trzyma 4-5h, to znaczy, że z jej pojemnością i sprawnością wszystko powinno być w najlepszym porządku. Zakładałbym, że może to być problem z odczytem faktycznego stanu - bateria raczej osiąga pełne ładowanie. Śledź proszę na bieżąco czas pracy i daj znać po tygodniu jak sytuacja wygląda.