Wpis z mikrobloga

#obywatelstwo #uk
jak sprawdzają ten punkt przy staraniu się o obywatelstwo?
"Stały pobyt na terenie Wielkiej Brytanii przez okres min. 5 lat,
Łączny czas nieobecności w UK nie moze być dłuższy niż 450 dni,
W ostatnich 12 miesiącach okresu pięcioletniego aplikant nie opuścił UK na więcej niż 90 dni"
  • 11
@patrol798: znalazłem tylko że to są wymogi formalne ale dokumenty jakie trzeba przedstawić to:
"Dokumenty potwierdzające pięcioletni okres pobytu w UK, takich jak:
P60,
lub list potwierdzający zatrudnienie w tym okresie,"
jest napisane LUB więc znając kogoś kto mi potwierdzi że u nich pracowałem powinno wystarczyć

pytam całkiem poważne
@balbezaur: Tak, a czemu nie możesz dać P60. Stąd moje pytanie, czy masz jakieś luki w pobycie? Im więcej im papierów prześlesz tym mniej pytań z ich strony. Polecam wyslac to i to jesli masz. Plus rachunki, wyciągi z rachunków bankowych i wszystko co potwierdzi Twój pobyt w UK.
@balbezaur: wydaje mi się, że sprawdzają. Jednym z podstawowych warunków jest czy tam pracujesz. I musisz to udowodnić wysyłając odpowiednie dokumenty. Jeśli masz jakies luki w pobycie w UK to musisz je wskazać i wyjaśnić też z jakiego powodu. Home Office ma dostęp do wszystkiego o Tobie. Jeśli coś im nie będzie pasowało to dostaniesz list lub telefon od nich.
@balbezaur Zawsze sprawdzają po NiN więc jeśli masz historię to nie ma problemu jeśli przedstawisz list ze pracowałeś a Twój NiN pokaże że nie płaciłeś podatków to raczej słabo i pewnie trzeba się będzie tłumaczyć
@balbezaur: Ogonie mowiac wszystko sprawdzaja przez Nin - gdy placisz podatek i skladke na nhs - jest opcja zalogowania sie do portalu gov.uk i tam tworzac swoj profil zaufany zobaczysz swoje info z lat przez ktore tam przebywasz.

Wiec jesli bedziesz poza krajem dluzej niz 90 dni to beda widziec ze nie zaplaciles ilus tam skladek