Wpis z mikrobloga

Pozytywna historia aby ten dzień był jeszcze piękniejszy: historia miała miejsce podczas służby mojego niebieskiego. W środku nocy dostał telefon od ochroniarza z podległej jednostki wojskowej.
- Panie P. zrobiłem obchód i w jednej rurze utknął #kot
- Aha...
- Próbowaliśmy go wyciągnąć ale się nie da. Trzeba by tą rurę przeciąć. No i chciałem zapytać czy może nie chciałby pan pomóc temu kotu?
- Jasne, zaraz wyślę do was straż pożarną.
Tak więc wojskowa straż pożarna pojechała w środku nocy do uwięzionego #kitku (oczywiście na sygnałach), specjalnymi narzędziami przecięli rurę i wyciągnęli z niej małego kotka. Sytuacja wydarzyła się kilka dni temu, najpierw chcieliśmy maluchowi znaleźć nowy dom, ale ostatecznie został w stróżówce ochroniarzy, gdzie ma się bardzo dobrze i gdzie nigdy nie będzie już sam () #czujedobrzeczlowiek
Pani_Kikitku - Pozytywna historia aby ten dzień był jeszcze piękniejszy: historia mia...

źródło: comment_NELPCozIqyfLCFZoE2QWlVhJowIE2ULF.jpg

Pobierz
  • 28
@bedist Jakbym utknął w rurze to bym prawdopodobnie nic nie pisal, gdyż był bym w tej rurze utknięty. Po prostu nienależy nadużywać sygnałów dzwiękowych, gdyż te nie dodają prędkości na pustej drodze. Kot też nie umrze od ich braku. Zresztą, prawde mówiąc, rzadko widzę i słyszę, żeby służby używały dźwięku w nocy.

Życie zwierzęcia jest o wiele więcej warte niż życie człowieka.

@bedist XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Halbr: W nocy na drogach też może być dużo samochodów. A co do twojego kwitku "XD" to tak, życie zwierzaka jest warte więcej niż życie #!$%@?łego człowieka, co udowadniasz pisząc, że to przecież tylko kot, nic ważnego, po co sygnały, lepiej żeby ludzi w nocy nie budzić.
@bedist co? Piszę, że to tylko kot w rurze czy strażacy będą 20 sekund później czy wcześniej to nic nie zmienia. Dalej będzie w rurze i dalej zostanie wyciągnięty.

Rozumiem, że jestes weganinem? Skoro zwierzeta maja większą wartość niz ludzie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Halbr: Nie, lubię mięsko, ale kotków i piesków nie jadam, a póki jakieś żyjątko odczuwa, to jego życie stoi na równi z ludzkim, proste.
@bedist To wiedz, że swinia jest inteligentniejsza i dużo bardziej złożona i rozwinięta psychicznie, niż kot. Poczytaj i obejrzyj, najlpiej na żywo, jak wygląda świniobicie z którego dostajesz mięso - a później porównaj to z cierpieniami kota który chwilowo utknął w rurze i wobec którego wykazujesz takie dozy niepotrzebnej i pokazowej empatii, jednocześnie wspierając przemysł mordowania świń czy innych zwierząt, które cierpią nieporównywalnie bardziej.

Ale przecież:

a póki jakieś żyjątko odczuwa, to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Azaajaszz: Nie wiesz nawet co kot odczuwa jak utknie w rurce kolego, nie raz były przypadki, że takie kotki umierały z samego stresu. Wiem z pierwszej ręki. Kot to nie człowiek, nie jest świadom, że ktoś mu może pomóc.

@Halbr: Dlatego mówię, ludzie to #!$%@? i są mniej warci od zwierząt.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Azaajaszz: Nie zrozumiałeś mnie - kot zupełnie inaczej reaguje na stres, niż człowiek - kot nie jest w żaden sposób świadomy, że ktoś mu pomoże, w każdej sekundzie może po prostu paść ze stresu. Człowiek w stresie działa inaczej, jest świadom, że pomoc przybędzie.
@bedist A ja mówię, że jesteś niesłychanym hipokrytą. Korzystasz z przemysłowego zabijania zwierząt i z ich męczarni, ale ubolewasz jedynie nad kotkiem w rurze, któremu nikt nawet nie odmawia pomocy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Halbr: Mam nie kupować mięsa, i myślisz, że to coś da? XD
Takie myślenie, skończ kupować rzeczy samsunga to samsung upadnie, znajdź lepszy przykład.
@Azaajaszz: Niby tak, ale chodziło mi o fakt, że kolega napisał po co na sygnałach skoro to TYLKO kot.