Wpis z mikrobloga

#pieniadze #gielda #kghm

Obserwuje ktoś notowania KGHM na giełdzie?

Ja zacząłem od zeszłego roku, kiedy na jednym z wykładów prawa handlowego prof. powiedział, że inwestuje właśnie w nią.

To było mniej więcej rok temu i zacząłem śledzić cenę akcji KGHM (październik), zauważyłem że na przełomie zimy/wiosny ceny mocno skoczyły do góry, z około 80 do ponad 100.

Teraz patrzę, cena znowu wróciła w okolice 80, podejrzewam, wzrost znowu może nastąpić w okolicach marca, sprawdziłem wykresy roczne i tendencja ta utrzymuje się od kilku lat.

Co sądzicie mirki?
  • 24
@MolestaEwnement: a na czym opierasz przewidywania wzrostu w marcu? Myślisz o inwestycji długo czy krótko terminowej? Jesteś na bieżąco w tym co się dzieje na linii USA-Chiny? Jesteś na bieżąco z danymi z przemysłu Polski, Niemiec? No i ostatnie, czy wiesz jaki wpływ ma rząd na spółki skarbu państwa i w jaki sposób obecny rząd z tego korzysta.

Mam nadzieję, że zasiałem wątpliwości. W chwili obecnej uznałbym inwestycję za ryzykowną.
@karolzzr: jaka giełda tacy inwestorzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MolestaEwnement: Trzeba ją obserwować jak najbardziej. Zwłaszcza po wyborach, bo niedawno rządzący coś przebąkiwali o zniesieniu 15% podatku od kopalin. Oczywiście w to nie wierzę i raczej bym ustawiał shorta w okolicy 90zł
jaka giełda tacy inwestorzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piotre-gie: Jaki portal tacy użytkownicy( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 ameba umysłowa sobie uroiła że punktem odniesienia jest rok 2019 a druga chciała mu polizać rowa a obie się skompromitowały xD
@m00n nigdy nie zrozumiem ludzi którzy kupują w dołkach, gdzie za chwilę może być niższy dołek i pogłębienie, w trendach silnie spadkowych, przecież to czysta loteria z dużym naciskiem na pogłębienie spadków