Wpis z mikrobloga

@bart_kamski: dobra myśl przewodnia, wykonanie też, ale nie sądzę, by wszystko można było przekazać w zaledwie 4 minuty. Silniki są bardzo złożone i często się będą pojawiać takie dziedziny, na które 4 minuty nie będą wystarczyć.
@Filopuk: Jak najbardziej, chodzi tylko o to by pokazać że w Unrealu nawet w tak krótkim czasie da się już coś zrobić. A przy tak krótkich tutorialach jest mniejsza szansa że początkujący się zrazi a później sięgnie po te bardziej skomplikowane :)
@bart_kamski: ja np bym był bardzo rad gdyby powstał coś na wzór udemy, np 4 minutowy filmik jest fajnym rozwiązaniem. Ale co gdybyś zrobił coś takiego na wzór nauczania, że dajesz jakiś task mówisz co człowiekowi może pomóc dojść do tego. Mówisz żeby spauzował filmik i potem robisz po swojemu. Ja bym za cośtakiego albo inny sposób tłumaczący jak myslec jak programista a nie powtarzanie tego co robi instruktor bez celu
@bart_kamski: pamiętam jak uczyłem się tutoriali Unity i Brackeys z youtube przeszedł z tutoriali, które skupiały się na jednej grze przez kilka odcinków po 20-30 minut, do jakiegoś łącznego czasu około godziny na grę, do projektu, który trwał max 30 minut.

W miarę jak sam ogarniałem programowanie gier i wszystkie komponenty stwierdziłem jakie to jest.. bezcelowe. Oczywiście, lepiej utrzymac na yt retencję i stałą liczbę wyświetleń, promowanie, jeśli codziennie wrzucisz jakiś
@bart_kamski: Lol, ale #!$%@?łeś. Velocity to nie jest odległość o jaką przesuwa się character w jednym ticku, tylko w czasie jednej sekundy (w uproszczeniu), wiec to twoje wyświetlanie dystansu to w zasadzie #!$%@? pokazuje (a im masz więcej FPS tym błąd jest większy). Powinieneś velocity length jeszcze przemnożyć przez DeltaSecond i wtedy by to miało sens.
Btw. Bez zbędnego przeciąganie to nie znaczy jak najszybciej i po łebkach.