Wpis z mikrobloga

Taki protip i cebuladeals dla mięsożerców. W biedronce oprócz pakowanych steków wołowych wpadają czasami mięsa "premium", jagnięcina, cielęcina itp. Bardzo rzadko wpada udziec jagnięcy z gałązką rozmarynu. Kosztuje 70 zł/kg więc zazwyczaj mało schodzi. Czekam na dwa dni przed datą ważności i opuszczają cenę do 40 zł/kg. Dla przykładu wczoraj zostało 7 paczek, wziąłem wszystkie z datą do jutra.
Wiem, że każdy ma swoje gusta ale dla mnie to mięso rozpływa się w ustach, jest smaczne i do tego kawałek zawiera dużo tłuszczu, co dla mnie jest dużym plusem bo zazwyczaj steki mają go mało. W ogóle denerwuje mnie to przekonanie ludzi, że jak kawałek mięsa ma dużo tłuszczu to jest oszustwo, bo mięsień jest najważniejszy. Ciężko przez to znaleźć kawałki z odpowiednią proporcją tłuszczu do mięśnia.
Wyciągam z opakowania, kładę do brytwanki i do piekarnika na około 40 minut. Jedyne mięso które pieczę, zazwyczaj smażę steki.
#carnivore #zerocarb
Pobierz Pies_Benek - Taki protip i cebuladeals dla mięsożerców. W biedronce oprócz pakowanych...
źródło: comment_GqIuKEsUe26ESkfRpE7sdgfdH2Yldqqz.jpg