Wpis z mikrobloga

3/4 komentarzy pod tym znaleziskiem kwalifikuje się do a) skasowania, b) użytkownicy je postujący - do zbanowania: http://www.wykop.pl/link/1585017/naczelny-rabin-polski-grozi-ze-odejdzie-ze-stanowiska/

czysty antysemityzm i plucie w stronę Izraela, Narodu Wybranego. Wyjątkowo niekulturalna krytyka. Oczywiście, nie trzeba sympatyzować z Żydami, ale krytyka która ma miejsce pod przytoczonym powyżej znaleziskiem jest ze wszech miar niewybredna. Nie chce mi się sięgać po KK obowiązujący na terenie Rzeczypospolitej i przytaczać konkretnych paragrafów, które to znalezisko łamie, ale jestem pewien, że gro z umieszczonych pod znaleziskiem wypowiedzi kwalifikuje się jako tzw. "mowa nienawiści", a także "nienawiść na tle rasowym, religijnym, wyznaniowym, kulturowym", et cetera. Kto za to ponosi odpowiedzialność? Dlaczego panuje tu taka nienawiść wobec Żydów? Z jednej strony - Polacy tak nienawidzą Hitlera, bo przecież ludziom wymordował przodków - z drugiej zaś, takimi komentarzami wpisują się w linię ideologiczną zaprezentowaną i kultywowaną przez przedstawicieli NSDAP w latach '30-tych i '40-tych XX. wieku, a także samego Adolfa Hitlera. Skąd tyle żółci i goryczy? Przeraża mnie to, i jestem wielce oburzony. Marzę o tym, by wykop tworzyli ludzie światli, rozsądni, kumaci, o bogatych doświadczeniach i szerokich horyzontach, a nie banda chichoczących, kipiących testosteronem, ksenofobów, antysemitów, i wszelakiej maści innych indywiduów, dla których zarówno Żydzi, jak i Arabowie, to zło wcielone. Tak, wiem, "usuń konto", "Lemmy face" i tak dalej, ale bez przesady, ludzie kochani - ileż można, stopień przesycenia wielu znalezisk niczym nieuzasadnioną nienawiścią wobec innych narodów przechodzi momentami ludzkie pojęcie! To tyle ode mnie w tej kwestii, pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło, gorąco, serdecznie, a także życzę miłej, pozostałej części weekendu! trzymajcie się ciepło, hej!
  • 10
weźmy dla przykładu komentarz @miesozercy_pod_noz: "To Żydzi są głównymi architektami multi kulti i zainteresowani są w zniszczeniu narodów europejskich. To widać jak na dłoni. A całe nasze władze i media są kompletnie pod ich wpływami. Żydopolska jest teraz".

jak bardzo trzeba mieć zwichrowany światopogląd, żeby wypisywać takie herezje? Skąd można brać takie brednie? Ciekawe, czy kolega wącha sąsiadów, czy przypadkiem nie pachną czosnkiem? Żydofobia i paranoja. Delirium tremens. Vanitas, vanitatum et
wykopem.


@Lemartez: nic nie pomyliłem. jak bardzo trzeba mieć zwichrowany światopogląd, żeby wypisywać takie herezje? Skąd można brać takie brednie? Ciekawe, czy kolega wącha sąsiadów, czy przypadkiem nie pachną czosnkiem? Żydofobia i paranoja. Delirium tremens. Vanitas, vanitatum et omnia vanitas. Skąd na wykopie tylu faszynazistów i nazifaszystów? Blut und Ehre? White Pride? Bóg, Honor, Ojczyzna? Fałszywe krycie się za narodowymi symbolami - po to tylko, by kolportować zło, żółć, plwociny, jad,
@DynamitriPL: Marzy ci się cenzura co?:) Najlepiej pozamykać usta tym co inaczej myślą niż Ty i nie tylko usta, lepiej do więzień od razu i do pudła bo Tobie się to kojarzy z faszyzmem:) A to co Żydzi wyprawiają to nie tajemnica żadna. Wystarczy trochę liznąć historii, bardzo powierzchownie. Tylko mega poprawna politycznie osoba łyka wszystko to co piszą w książce od WOSu:) Nie mam nic przeciwko poznawania innych kultur. Barbara