Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem od znajomego dysk z systemem zaszyfrowanym TrueCrypt. Znajomy zgubil gdzies dysk ratunkowy. Windows na tym dysku nie chce się ładować, nie mozna go naprawić. znajomy zrobil FIXMbr i już kaplica. W jaki sposob odzyskac dane z tego dysku? Znam haslo, ale po podpieciu pod inny komputer z zainstalowanym TrueCrypt nie mozna go zamontowac jako partycja. Jestes jakis sposob?
#informatyka #komputery #truecrypt #pcmasterrace #windows
  • 12
@M4rcin: no weź... zaszyfrowany cośtamCryptem dysk, którego w sumie nie złamiesz już na dzień dobry, w którym jakiś totalny amator zaczął sobie grzebać w MBRze, a teraz próbuje się do rzeczonego dysku dostać, żeby... dorwać pliki naprawiające ten dysk... przecież to już jest jak incepcja.

Mało który serwis w ogóle by się tego chwycił, bo szansa na bezowocne przepalenie czasu rośnie wraz z kolejnym słowem. No ale to też jest efekt
@qarmin: probowalem jako partycje to bledne haslo chociaz wprowadzam na 100% prawidlowe. po podpieciu pod inny komputer mam na nim 2 partycje 100mb i 220GB, kazda do sformatowania. Oczywiscie nikt nic nie formatowal
@M4rcin: no i fajnie, że się udało
Właśnie o tym pisałem, ale poszedłem na kolację: jeśli uszkodzony został sam bootloader, a nie nagłówek, to spoko podpinasz do innego kompa z TC/VC i montujesz zaznaczając pre-boot (pod VC dodatkowo trzeba zaznaczyć TC mode)
No i teraz nie baw się w naprawianie, tylko postaw wszystko od nowa, skopiuj dane z powrotem i zaszyfruj pod VC, a nie TC. No chyba, że nie chcesz