Wpis z mikrobloga

@quercy: Nie napisałem najważniejszego więc dopisuję tu xD I teraz uwaga: Jeśli kurierowi udało się wrócić odpowiednio szybko na bazę z nadanymi paczkami to baza zdąży posortować paczki i wysłać je w świat tego samego dnia, a jeśli kurier spóźni się na sort, a bywa taki #!$%@?, że jest to możliwe, to nawet paczka nadana dwie ulice dalej będzie szła 2/3 dni. Za to paczka, która zdążyła na sort dojechać z
  • Odpowiedz
  • 6
@quercy wam to się już w dupach poprzewracała od tych jednodniowych wysyłek.
Są zoptymalizowane procesy, grupowanie paczek, tęgie głowy kminią jak zmniejszyć koszty i średni czas doręczenia o 0,5 sekundy i takie lokalne paczki czasem na tym akurat ucierpią. Nikt nie będzie dla jaśnie pana wyciągał jednej paczki z całego systemu bo akurat ta jedna jaśnie pana paczuszka z zamówiona po pijaku gumową maską konia jest blisko i jest ważna XD
  • Odpowiedz
@PerkoS: @Zawistny_gaznik: ale wtf x2
Gdzie ja napisałem, że mam mieć to dzisiaj i #!$%@??
Napisałem, że to jest śmieszne, że z drugiego końca Polski paczka przejażdża przez 5 oddziałów, 3 sortownie i na drugi dzień jest u mnie, a paczka, która robi jedynie trasę nadawca > sortownia > kurier > ja, może być za 2 dni dopiero.
  • Odpowiedz
@Zarov: wiem i do niczego się nie przyczepiłem, nie miałbym pretensji, gdybym jutro dostał. Jak już wspomniałem wyżej - wpis był odreagowujący, wyrzucajacy moja frustrację, ewentualnie troszkę pokazujący śmieszną sytuację, że paczka, która ma o wiele krótszy dystans do przebycia czyli 18 już była na sortownii, z której jedzie bezpośrednio do mnie - mogło zająć więcej niż tej, która o 18 dopiero zaczyna swoją podróż między oddziałami, a na koniec i
  • Odpowiedz
  • 0
@quercy
Hahahaha, o ja cie, system oparty na gościach jeżdżących samochodami czasem działa szybciej a czasem wolniej, ohohohohoho!!! AHAHAHA BK w #!$%@? XD

  • Odpowiedz
@atencjon: ma znaczenie, bo paczka przechodząca przez kilka oddziałów ma większe szanse na zawieruszenie się czy przeoczenie, niż ta, która od razu jest do sortowni wywieziona i stamtąd prosto do kuriera. Nie mówiąc o losowych sytuacjach.
  • Odpowiedz
@quercy: To chyba w inposcie bo w dpd i pocztexie jest sortowana w oddziale przyjęcia, później w głównej sortowni i w oddziale dostarczenia. Jedyne przyspieszenie może być jeśli oddział przyjęcia i doręczenia jest ten sam. Chociaż Pocztex ma to gdzieś i wszystko wozi do sortowni głównej. Gdy nadasz w szczecinie to nie jest sortowana w poznaniu później w łodzi i później w krakowie, tylko jedzie od razu do krakowa.
  • Odpowiedz