Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu borykam się z problemem suchej i łuszczącej się skóry na twarzy w rejonie czoła oraz górnych częściach kości policzkowych. Szukam jakiegoś kremu który dobrze nawilżałby moją twarz, oraz nie pozostawiał po sobie jakiegoś mega widocznego śladu. Maksymalna cena 30 zł. W oko wpadły mi DERMEDIC HYDRAIN 3 KREM NAWILŻAJĄCY oraz Bielenda Botanic Spa Rituals Krem nawilżający 'Olejek z pestek Malin + Melisa'. Nigdy nie stosowałem żadnego z nich, dlatego proszę Was o opinię który jest bardziej sprawdzony i lepiej sprawuje się w tej roli. A może znacie coś znacznie lepszego w tym przedziale cenowym ?
#kosmetyki #krem
Boniekk - Od pewnego czasu borykam się z problemem suchej i łuszczącej się skóry na t...

źródło: comment_4uE44gCopWVNOiCSId4JHfZcolybOmBK.jpg

Pobierz
  • 14
@Boniekk: Najpierw spróbuj się dowiedzieć czym jest problem spowodowany. Czy to tylko kwestia twarzy, czy gdzieś jeszcze masz problem. Problem z kremami, które mają pomóc jest taki, że jak nie zostawia śladu, to średnio pomaga i często trzeba smarować.
Ja na suchą skórę używam AVÈNE CICALFATE. Po nałożeniu ma biały kolor (przy pierwszym użyciu miałem mocne "WTF!"), który po rozsmarowaniu po kilku minutach znika i zostawia lekki filtr. Nie jest to
@Boniekk: Ten w drugim linku zawiera niski filtr SPF 15- pewnie będzie miał też gęstszą kremową konsystencję. Pierwszy krem ma lekką kremowo-żelową formułę, sądzę, że bedzie delikatniejszy i szybciej się wchłonie. Zwykle takie formuły są dobre pod makijaż- ale nie sądzę, aby był głęboko nawilżający.
@Boniekk: Tak jak mów @worm_nimda. Dowiedz się czym jest problem spowodowany-wtedy bedzie można właściwie dostosować pielęgnacje.Diagnozowanie przez internet zawsze bede traktować jedynie w kategorii orzypuszczeń- ale można mieć podejrzenie, że może to być łojotokowe zapalenie skóry. Obejmuje ono specyficzne okolice- zarówno skórę głowy jak i gładką w okolicach np. uszu, skroni, lini włosów, czoła, między brawiami, płatki nosa.

Jeżeli skóra jest sucha i sie łuszczy ratunkowo zanim mam nadzieje określi
@LCaseiDefensis: Dziękuję, kupiłem sobie ten fitokosmetik i muszę Ci powiedzieć że normalnie rewelacja jak za tą cenę :D ! Czy znasz może jeszcze coś innego z cyklu tanie a dobre, co może przydać się do męskiej cery ?
@Boniekk droższe, ale bez przesady bardzo polecam do mycia twarzy ten produkt (nie ma slsów i mocnych zapachów, ktore najczesciej podrażniają, a to ze jest do demakijażu to rowna sie z tym ze rozpusci lepiej sebum i zanieczyszczenia z porów) i po goleniu ten ma bardzo dobry skład, będzie działał antybakteryjnie i bardzo wygładzał. Ogólnie bardzo dobra polska marka. Niestety większość dobrych skladowo produktów jest do zamawiania przez internet. W rossmanie z