Wpis z mikrobloga

infoMirki mała #problem pewnie z gatunku #ch..waprawa :

mam nokię 66 - taką starą z siecią 3g ALE ma jakąś chyba przeglądarkę z #nokia czy coś

CHODZI o to że rano jak będzie #zima muszę znać z pewnej strony jak ta http://stacjapogody.waw.pl/index.php?id=mapastacji

dane w czasie rzeczywistym jak bardzo #!$%@? jest pogoda aby odpowiednio nastawić o 5 czy 6 rano sprzęt do ogrzewania w pustym budynku

znam prognozę ale nie wiem kiedy #mroz zaatakuje a TA strona to podaje

RZECZ w tym że na zakładce "mapa pogody" dana msc, np. Poznań wyświetla się i te wykresy cenne dopiero jak kliknie się na mapce na Poznań

Ta nokia pokazuje dane z tej strony jako "przetworzone przez google" i tylko z głównego nagłówka z Warszawy Targówka?

jak to obejść? to ch..stwo nie pojawia się poza #pc ..

jest jakas możliwość wpisania linku jakiego ALBO prtsc z innej strony?

ʕ́̀ʔ

#informatyka #komputery #programowanie #pytanie #technologia
  • 23
@Polanin: tam też nie wchodzi ten shit, bo ci spryciarze dali że musisz wejść na mapę i kliknąć msc..

jest to przerabiane przez google, tak się pojawia komunikat

po drugie ten sprzet z nokii jest szybszy na szybki poranek wchodzi bezposrednio na strone a android bedzie mulic z 10 minut zanim wykres jakis wyswietli
@Polanin: to #!$%@?..wo - bo podają prognozę być może aktualną.. a ja muszę miec dane z terenu rzeczywiste, co zostało w rzeczywistości odnotowane, moze zle moze dobrze ale co zarejestrowano..

to jak dane z wojny, tam jest prognoza a tu trzeba dane ze zwiadu..

temperaturę i zmiany ciśnienia i chociaz wiatr, tam są takie wykresy i to jest wazne

ALBO chociaż dane cyfrowe

*** ci mistrzowie z tej strony dali takie
@Polanin: moze innaczej to co masz na takiej ch..wej pogodynce to juz lepsze zwykła telegazeta, szybsza i nowsze dane są ciągle aktualne nie o to chodzi..

bo nie wiesz czy prognoza z ost. 6 godzin jest aktualna a jak nie nastawisz urządzeń rano to jeb..nie przy pomyłce z mrozami

XXI wiek a takie problemy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nutka-instrumentalnews: monitor.pogodynka.pl podaje aktualne dane... Na dole masz tabele z której możesz pobierać dane. Tylko najpierw na normalnym urządzeniu kliknij sobie na tej mapce i skopiuj link, który później odpalisz na tym zabytku.

Zmontował byś sobie stacje pogody na Arduino czy Raspberry Pi...
@l3g1t: potrzebuje wykresu temperatury, ciśnienia z kilku godzin najlepiej od 24 do 6 rano i najlepiej mapę aby po prostu porównać z prognozą np. z dzisiaj i swoimi przyrządami

czy mam prze..ane czy nie..

mogę odplalic pc i nie ma problemu, ale ch... wo to robić o 5 rano

moge słuchać radia ale to samo co wyżej

chcę po prostu nie wstając z łóżka to wiedzieć w ciągu do 1 min.
@Polanin: @pawelkoszalin2: przeglądam to wszystko i wnioski

te dane odpadają najlepsze tutaj https://danepubliczne.imgw.pl/api/data/synop/format/html

tylko co z tego jak są zabezpieczone nawet na pc przed formatowaniem onlin
a na komórce w ogole się nie wyswietlają

*** z tego co piszecie to jest TYLKO aplikacja na androida https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pentacomp.pogodynkapogoda&hl=pl&showAllReviews=true

ale to ch.. jak piszą w komentarza to NIE są dane realne, ale przede wszystkim prognozy nic nie warte w czasie rzeczywisty

DALEJ nie
@nutka-instrumentalnews: Ja już kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi. Weź wydaj 50 zł na arduino z czujnikiem temperatury, napisz prosty program, żeby wysyłał informację po wifi/sieci/komórce przy określonych warunkach i tyle. Ja się pogubiłem o co tu chodzi. Piszesz o tym, że chcesz znać temperaturę, jak Ci podajemy skąd wziąć to piszesz, że to nie tak, bo tabelka ma być inna, bo się "nie formatuje online" i "liczy się zestawienie