Wpis z mikrobloga

Obejrzałem po raz kolejny Zodiaka. Uwielbiam ten film, ale niesamowicie mnie #!$%@? partactwo policji w przypadku tej i wielu innych spraw szczególnie z tamtych czasów. Zawsze do takich „opartych na faktach” produkcji podchodzę z dystansem i mam kilka pytań, a internet o dziwo nie wyjaśnia wielu spraw, chyba ze trzeba głębiej kopać. Po pierwsze imo koleś jest strasznie przereklamowany. To typowy prawiczek który mieszkał w piwnicy swojej matki, a nie żaden geniusz zbrodni. Kompletnie nie rozumiem dlaczego Zodiac jest owiany taką legendą i jego wpływu na popkulturę. Czemu nie wpadł? W tamtych czasach gdzie poziomy technologii i kryminologii były niesamowicie prymitywne coś takiego nie było trudne, a kiedy w dodatku policjanci to totalni debile i partacze to już w ogóle. Jak już zostawiał jakieś dowody to prawie zawsze były one źle zabezpieczane/niszczone na miejscu. Ale przejdźmy do pytań:

W filmie jak i wielu źródłach w internecie jest podane, że odciski Zodiaca nie zgadzały się z odciskami Allena

Jak to możliwe skoro te same źródła twierdzą, że policja nigdy nie miała odciski Zodiaca? Ten z taxówki był podobno tylko połowiczny. A jedyny raz kiedy faktycznie zostawił odcisk w budce telefonicznej to policyjny technik (niespodzianka) dał dupy i go zniszczył. Czy to możliwe, że odcisk (jeśli faktycznie policja go miała) został źle pobrany/był niepełny i mimo wszystko mógł należeć do Allena?

W filmie jest scena kiedy przychodzą do pracy Allena żeby wypytać go o Zodiaca. Po co? :D przecież to najgłupsze co można zrobić. „Jesteś na celowniku, więc lepiej pozbądź się dowodów”. Jaki był cel takiego zabiegu? Myśleli, że się przyzna? XD Jeśli nie dało się zdobyć nakazu przeszukania to nie mogli chociaż obserwować typa kiedy już po tej rozmowie mieli co do niego mocne watpliwości?

Film dość jednoznacznie sugeruje, że to Allen był Zodiaciem. Czy to wszystko co w nim jest pokazane to prawda? Ten sam rzadki numer obuwia, zeznania świadków, nieaktywność Zodiaka w momencie w którym Allen przebywał w więzieniach itp

Myślicie, że Allen faktycznie był Zodiakiem?

#zodiac #mordercy #kryminalne
  • 4
@Joii Ciężko powiedzieć czy to Allen był zodiac iem, dla mnie dużo bardziej do do tej postaci pasuje Larry Kane, niestety nigdy nie był głównym podejrzanym policji, więc ciężko go wskazać z większym przekonaniem.
Myślicie, że Allen faktycznie był Zodiakiem?


@Joii: Czemu nie Bob Vaughn? Scena w piwnicy. Dlaczego nikt nie zwrócił na to uwagi? Wyjaśnienie symboliki zodiaka? Informacje o zodiaku których nikt inny nie miał...? Do tego pismo z plakatu