Wpis z mikrobloga

Mirki z #fotografia , #aparat i #lustrzanka zastanawiam się nad zakupem #canon 5d mark ii - amatorskie zdjęcia i filmy. Z tego co mi na tą chwilę wiadomo kupno aparatu to czubek góry lodowej, gdyż najważniejsze po aparacie są szkła. Taki aparat można dostać na allegro za 2000zł. Ile trzeba włożyć $ na #obiektyw , żeby mogło to jako tak wyglądać - i jakie obiektywy lub obiektyw? Na obiektyw, tudzież obiektywy mógłbym przeznaczyć max drugie 2.000, ale nie ukrywam, że wolałbym mniej. Czy jest sens?
  • 22
@mustafas00: Aparat naprawdę warty uwagi!
Ja swój sprzedałem za jakieś 1400, także można kupić taniej. Chociaż, rzeczywiście lepiej dołożyć parę stów i poszukać aparatu z przebiegiem ~200 tys.
Jako obiektywy proponuję 50 1.8 i 24-105L4 oczywiście tylko Canon. Do jakich zdjęć chcesz tego używać?
@Megawonsz_dziewienc: Właśnie wszelkie zdjęcia które szukam są z jakimiś obiektywami. Trudno mi nawet znaleźć coś w trybie auto.
@p10trek: Za 1400zł - to mega tanio, chyba że był mega zjechany. Najtaniej na allegro jest za 1800zł. Apatatu chciałbym używać głównie do filmowania - natury, ludzi, budynków, zdjęcia przy okazji. Warto się zainteresować używanymi obiektywami?
@mustafas00 ogólnie zasada jest prosta - kup najlepsze szkła na jakie Cię stać a za resztę kup body. 5D mkII to super body - stare ale jare. Dla amatora kompletnym zestawem szkieł będzie 24-70 2.8 i 70-200 2.8 ale każde z tych szkieł to ponad 4kpln (systemowe jeszcze więcej). Można kupić szkła z F4 i będzie taniej. Nie tanio, ale taniej. Super fajne szkło to 50mm 1.8 i naleśnik 40mm 2.8. te
@mustafas00: 5d mk ii do zdjęć fajniutki. O ile nie przeszkadza ci już trochę niedzisiejsza praca w słabym świetle (szum) i duże rozmiary to powinieneś być bardzo zadowolony. Tutaj masz trochę zdjęć przykładowych z tej puszki. http://pl.pixelpeeper.com/cameras/?camera=1113 jak jakieś szkło, to jak chcesz zooma to relatywnie tanio (używkę za mniej niż 2k) można wyrwać EF 24-104 f/4 L https://allegro.pl/oferta/canon-ef-24-105-l-f4-is-8520819061 bardzo fajny obiektyw - polecam.

Do wideo - nie. Tani Sony a5100
@kj5: oglądam filmy z Canona 5d MII i nawet nagranie zwykłej osoby jedzącą jabłko robi wrażenie. Oczywiscie to kwestia szkieł, ale za cene powiedzmy 2000zł nie kupie nic lepszego od tego dziadka. Ten aparat to był renesans tamtych czasów podobnie jak GOPRO 3 czy samsung galaxy s3. Ludzie nadal to ogladają. A filmy takie jak powyższym canonem za mic w swiecie noe zrobie ajfonem
@Klaatu_barada_nikto:
Super ciekawe informacje. Dzieki.
Odnosnie ostatniego zdania ze nie warto krecic tym Canonem filmów, ogladajac materialy na youtube np. zwykly spacer, czy np. nagrywanie przechodząych ludzi robi ogromne wrazenie. W takim razie co innego bys polecał do filmów? Plus oczywiscie tamte wymienione lensy?
@mustafas00 podstawowe pytanie brzmi - do czego potrzebujesz aparatu?
Jak do zdjęć to pełna klatka będzie super. A opcje nagrywania filmów należy traktować jako dodatek.
Pełna klatka będzie miała bardzo drogie szkła.
Jeśli chcesz kręcić filmy to szukaj Panasonic'ow serii G. To maszynki do kręcenia filmów z opcją robienia zdjęć.
Tam wystarczy kitowe szkło bo i tak będziesz kręcił w 24 lub 25 klatkach. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dużo profesjonalnego
@mustafas00 powiem tak, mam znacznie nowszego Canona 6D (Mark I) ze znacznie lepszym wideo niż 5d mark II, i Sony a6000. Jakość plików z Sony jest nieporównywalnie lepsza. Jak mam coś nagrywać to zdecydowanie wybieram Sony. Składa się na to wiele rzeczy, znacznie bogatszy kodek (ponad 2x), banding w cieniach, autofocus...
Natomiast do fotek, Canon wymiata. Kolorki z Canona są takie milutkie.
@duncanidaho2 ja mam m4/3 (kręcę weselniaki) i myślę właśnie wrócić do Canona (myślę o zestawie 6d + 24-70 2.8 + Sigma art później) i mówisz, że fotki spoko? Dużo mówią o bezlusterkach ale jak patrzę na swoje foty z oly to stwierdzam, że najfajniejsze są moje stare zdjęcia z poczciwego canona 50d
@kocurowy jestem dyletantem ze zbyt duża ilością zabawek, ale moim zdaniem, 6d ma kapkę #!$%@? AF na dzisiejsze standardy. Wideo całkiem już nie to. Ale fotki z niego bardzo lubię. Zawsze miałem wrażenie że kolory z Canona są takie wyważone, i wyglądały tak jak lubię (złotawy odcień skóry).