Wpis z mikrobloga

Piątkowe, merytoryczne Q&A
Mało ostatnio na tagach merytoryki, sam wdaje się w kłótnie zamiast napisać jakiś artykuł (możecie napisać o czym chcielibyście żebym napisał), chciałbym aby pod tym postem były tylko dyskusje okołosportowe bez atakowania czyjejś osoby. Od siebie mogę odpowiadać na tematy związane ze sportami siłowymi (trójbój, street liftingu, powerbuildingu), przygotowaniem motorycznym, żywieniem oraz suplementacją w sporcie.
Chciałbym żeby wypowiadali się także inni eksperci z tagu między innymi: @Kasahara @IntruderXXL @Poemat
Jeżeli się przyjmie chciałbym tworzyć to regularnie.
#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta
  • 91
@Mezi: Jaki stopień, czy za dzieciaka miałeś to "załatane", czy od okresu noworodka do teraz miałeś większe problemy, jak to teraz wygląda na MRI? Za bardzo złożony temat żeby Ci od razu podpowiedzieć a ja nie doradzam głupot
@Poemat: dowiedziałem sie o tym po wypadku jak mi prześwietlenie robili w zeszłym roku. Zdjęcia nie mam niestety :/
Wczesniej raczej nie, zacząłem to odczuwać przy obciążeniach na silowni dopiero.
@Darksed co powiesz na takie dysproporcje w maksach : martwy 190, klata 100 , przysiad 100 xD.

Wiem że marne wyniki ale ćwiczyłem około pół roku.

No i do meritum - polecasz na te moje nieszczęsne nogi xD Albo co zrobić żeby zobaczyć gdzie leży problem?

Jak ciężko bym nie ćwiczył to progress jest tak mały że aż dołujący ( ćwiczyłem głównie 5x5 z deloadami). Pozdro
eksperci z tagu


@Darksed: xD

Sposób na zachowanie siły na redukcji jednym zdaniem?


@koroluk: Tempo redukcji nie większe niż 0,7%BW/tydzień.

140 bez szczególnego treningu pod to. Gdybym nie wszedł obecnie robiłbym 200-210


@Darksed: Na szczęście wyciskanie to najmniej techniczny bój, najbardziej zależny od masy mięśniowej, więc można to spróbować oszacować.
Sugerując się jakąś fotą, którą tutaj wrzucałeś, sądząc po górze ciała masz FFMI koło 29. Pisałeś chyba, że masz
@heheszkant: Serio pytam, kim ty jesteś bo też chcę tak wyliczać( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz ważę trochę więcej ok 120kg przy bf ok 15% co daje ffmi 31.5, jeszcze będąc naturalny miałem ok 93kg przy 15-17%bf więc po 3.5 roku myślę że ffmi byłoby trochę większe niż z twoich wyliczeń. Romana spotkałem na ostatnich zawodach z tego co pamiętam to mówił że zrobił 245 przy 75kg.
@heheszkant: Kurde, jestem zaskoczony :)

Z kilkoma rzeczami się się nie zgadzam, jak np:

Na szczęście wyciskanie to najmniej techniczny bój,


Formuły znam ale sama kwestia FFMI i obliczeń na tej podstawie jest dyskusyjna. Jednak to wszystko pokazuje pewną rzecz.

Tak jak napisałeś wyciskanie jest najbardziej zależne od masy mięśniowej , o wiele bardziej zależne niż siady czy ciągi. (Taka ciekawostka bym powiedział, właściwie każdy kulturysta z ogromną masą mieśniową ma
Pomijając już to, czy masz rację we wszystkich tych przypadkach, to czy Ty sam nie robisz często podobnych przypuszczeń? Na przykład na temat poziomu trudności hipotetycznej redukcji czy przełożenia wyników treningowych na zawody.


@heheszkant: I jeszcze do tego się odniosę. Oczywiście robię różne przypuszczenia, ale uważam że są one logiczne, widać w nich zdrowy rozsądek i są zdecydowanie bliższe rzeczywistości, i możliwe do zweryfikowania :)
Przełożenie wyników treningowych na zawody,
@heheszkant: Przeciez takie wyliczenia, jak to wyliczenia i teoria, sa zbudowane na podstawie srednich wynikow wielu ludzi i tylko do wyliczen odnosnie srednich wielu ludzi maja i powinny miec zastosowanie. Nigdy nie dadza konkretnych i rzetelnych wynikow przy jednym osobniku.
@mynameis60: ja jestem absolutnym przeciwnikiem Berberyny, którą uważam za gówno mając do dyspozycji metforminę. Po pierwsze Berberyna dobrze zbadana nie jest, wiemy, że aktywuje ampk w mięśniach czego nie robi dobrze zbadana zaklasyfilowama jako lek metformina, aktywacja ampk hamowanie mtor, dla osoby na bombie jest to strata, którą gdzieś tam można przebolec ostatecznie, natomiast dla naturala w mojej opinii, łatwiej utrzymać dobrą wrażliwość insulinową niż hamować przyrosty Berberyną, dla naturala bilans
Posługując się wzorkiem, na który kiedyś się natknąłem i który na podstawie statystyk topowych trójboistów przewiduje wynik w wyciskaniu obliczamy Twój 1RM:


@heheszkant: Ten wzór nie pochodził z tego opracowania?

Będąc w stu procentach szczery, nie mam pojęcia co podlinkowałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)